| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot purta o conversatie cu Dumnezeu la fel ca Neale Donald Walsch?

18 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu poti asa cum a vorbit Neale Donald Walsch, asta nu vorbeste cu Dumnezeu ci cu Dracu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TU chiar esti dus cu pluta.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Rau de tot... rolling on the floor)
Uite ce inseamna cand cresti de mic cu gandul asta. happy Cu influenta asta proasta. Deja sunt satul. laughing)
Saracu' copil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Sa stii ca saracul. A avut cam 20 de intrebai simile in ultimele zile.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ca nu am parintii de aia... laughing. Bine, mai e mama, insa ea nu ma pune sa stau in genunchi si sa rostesc nu stiu ce rugaciuni in fata unei picturi ieftine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Cand eram mic copil bunica era cea care ma obliga cu prostii de genul dar tot nu a reusit sa ma prosteasca. Cred ca unii oameni pur si simplu nu sunt facuti sa fie religiosi.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

De exemplu eu. Adica pur si simplu NU POT SA CRED! Chiar daca as vrea, nu pot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

E o chestiune de cunoastere in primul rand. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neale Donald Walsch, NU poarta conversatii cu Dumnezeu. Dumnezeu a suspendat conversatiile cu oamenii. A nu se confunda creatia cu creatorul. Ti-am mai zis. happy

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dumnezeu a suspendat conversatiile cu oamenii"

A suspendat pe naiba. Doar s-a constatat ca aceste "discutii" cu diversi spiridusi inseamna doar ca persoana respectiva e schizofrenica. sau ca pur si simplu inventeaza, respectiv minte.
Daca acum cateva sute sau mii de ani putea parea credibila o astfel de discutie, acum pur si simplu e evident ca ori esti nebun, ori minti. E simplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Pai zic eu ca au loc discutii cu Dumnezeu? NU! Dar cu spiridusi sau demoni, DA! Eu nu vorbesc cu demoni. A incercat unul sa ma cuprinda dar nu a putut. happy

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Si Dumnezeu asta al tau tot un spiridus inexistent e. Nu e mai breaz ca alte personaje imaginare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Cum iti explici ca o data in viata stand pe pat ca sa adorm am perceput vibratii langa urechi din exterior? Am deschis ochii putin speriat sa vad daca e o musca sau ceva care zboara, dar nimic! M-am rugat in gand si acel ceva a plecat. Era o zi oarecare fara evenimente deosebite sau stresante. Si s-a intamplat ziua mai spre seara adica intre orele 15-20.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea e ca si daca a fost real a avut cauze simple si explicabile. Oricum, real sau imaginar, si daca te-ai rugat si daca nu te rugai rezultatul era fix acelasi. Hai sa fim seriosi "ai perceput vibratii"...pff

| Viorell1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fraiere era o musca pe care nu ai vazut-o.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Viorell1988):

Daca era musca auzeam bazait. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie droguri

| DomnulDumnezeulTau a răspuns:

Neale a tras pe nas cand am vorbit cu el.
Tu ce vrei sa stii?