| Dorugar a întrebat:

Cum poti sa crezi ca tu ai fost creat de Dumnezeu, cand stii prea bine ca tu la fel ca si 100% din toata populatia omenirii a fost creata de parintii lor?

Daca tu nu ai niciun respect pentru parintii bunicilor tai din care te tragi in modc direct, pai cum sa iubesti tu pe Dumnezeul care este mult mai indepartat in timp decat decat stra-strabunicii tai, pe care nu ii iubesti desi fac parte din familia ta?

Răspuns Câştigător
| CastraveteCastravescu a răspuns:

N-am zis ca nu-s de acord cu tine.

18 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Cum poti sa spui ca ai fost creat de parinti. Ti-au aranjat ei celulele in corp?

| Dorugar explică (pentru mentholinks):

Evident ca DA, Mama este acel Dumnezeu in care toate celule din corp cresc asa cum este ovulul fecundat de samanta tatalui, exact la locul lor, tot asa cum si firul de grau creste din samanta lui in pamant, fara sa le aranjeze Dumnezeu pe fiecare in parte
Pai tu ai impresia ca la tine a venit Dumnezeu sa-ti aranjeze celulele in corp?
Pai o asemenea prostie nici in filmele cu Stan si Bran nu am auzit.
Nu ti se pare ca esti cam retrograd pentru varsta ta cand ar trebui sa fi foarte deschis catre tot ceea ce este Cunoastere Rationala si nu catre credinta a proasta?

Răspuns utilizator avertizat
| Zacase a răspuns:

Esti cumva parinte si copilul tau se duce de ziua ta la liturghie?

| Dorugar explică (pentru Zacase):

Esti sigur ca ai inteles intrebarea?
Daca DA atunci raspunde cu argumente si nu cu intrebari despre mine care nu te privesc!
Nu, nu sunt parinte dar si cand voi fi copilul meu nu va merge la liturghii nici daca este obligat pentru ca voi avea eu grija sa nu fie smintit de niste sarlatani imbracati in odajdii preotesti.

| Zacase a răspuns (pentru Dorugar):

Nu cred in notiunea de "Dumnezeu" in primul rand, deci sa nu te astepti la un raspuns care sa te multumeasca 100%. Parerea mea e ca nu poti sa iubesti ceea ce nu cunosti. Tu nu stii ce oameni au fost, si cand au dat viata strabunicilor/bunicilor tai iti garantez ca nu au gandit pe un termen atat de lung incat sa ajunga si la prezenta ta.
Ti-am raspuns cu o intrebare fiindca mi se pare un pic ciudat sa abordezi asemenea subiect din pura curiozitate...

| Dorugar explică (pentru Zacase):

Pai daca tie ti se pare absurda afirmatia mea, atunci cat de absurda poate fi afirmatia ca il iubesti pe Domnul Crocobaur pentru ca el te-a creat, desi aportul lui la creatia persoanei tale este de cca 7 miliarde de ori mai mica decat aportul strabunicilor tai

| eXtremeAdy a răspuns:

Sa inteleg ca ne judeci?

Pai si primul om de cine a fost creat oare? asa in opinia ta?

| Dorugar explică (pentru eXtremeAdy):

Foarte simplu...ma mir ca nici atat nu stii!
Evident ca de Mama sa!
Si cine a nascut-o pe mama sa`? Evident ca tot mama dar nu mama ta, ci mama ei.
Sau tu crezi ca omul e ca papusoiul, adica este si mama si tata care se naste din el insusi

| eXtremeAdy a răspuns (pentru Dorugar):

Dorugar

Tinere, lasa-ma pe mine cu mama mea, zi primul om de cine a fost creat, adica primul om de pe planeta.

| Dorugar explică (pentru eXtremeAdy):

Mosule ...omul nu a aparut brusc asa cum apare iepurele in jobenul scamatorului. Si mai retine ca Adam si Eva au aparut pe scena acum cca 6 000 de ani, adica cu cca 2, 5 milioane de ani dupa ce a murit Lucy cea descoperita de paleoantropologul Leakey care a descoperit un australopitec hominid. Asa ca pina si primul om de pe planeta s-a nascut tot din mama lui ca oricare alta maimuta humanoida!

| eXtremeAdy a răspuns (pentru Dorugar):

Lucifer vrei sa zici, adica satan. Si totusi in opinia ta cum a aparut Adam si Eva pe pamant?

| Dorugar explică (pentru eXtremeAdy):

La fel ca si Greuceanu!
Mai bine te-ai intreba din ce cauza Lucy primul om fosil a venit pe pamant cu cca 3 milioane de ani inaintea lui Adam si Eva. Tare m-as mira sa stii pentru ca fac pariu ca nici nu stii sa numeri pina la 3 milioane!

| Dorugar explică (pentru eXtremeAdy):

Nu eu zic Christos = Lucifer ci o zice Biblia si slujbele de la Vatican. dar la cat de informat esti tu care habar nu ai ca Adam si Eva este doar un MIT cum sa stii tu ce se predica la Vatican despre "dumnezeul" tau si al religiei crestine numit Lucifer
Hai ca te ajut eu sa vezi "minunea" asta cum Dumnezeul tau e slavit cu numele de Lucifer:
https://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

| CastraveteCastravescu a răspuns:

Certati-va, ma distrez.

| Dorugar explică (pentru CastraveteCastravescu):

Poti sa si razi...dar nu uita ca cine rade la urma...rade mai bine!

| CastraveteCastravescu a răspuns (pentru Dorugar):

N-am zis ca nu-s de acord cu tine.

| CastraveteCastravescu a răspuns:

Thx pentru fundit