| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa treci mai ușor peste suferințele vieții?
Ce va aduce vouă personal calmul, alinarea, pacea?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma ajuta muzica, foarte mult.

| Celcestietot a răspuns:

A mai fost aceasta întrebare, am un deja-vu.

| Irinel15123532 a răspuns:

Faptul ca Dumnezeu este in deplin control si spune ''Voi face ca toate lucrurile sa lucreze spre binele tau, si cele bune si cele rele''
Si ''Nicidecum n-am sa te las, cu nici un chip nu te voi parasi''
Dumnezeu este specialist in imbarbatarea noastra, stie ca ne temem si ne este greu, dar tot El spune in Isaia '' Deci nu te teme, căci Eu sunt cu tine! Nu te înspăimânta, căci Eu sunt Dumnezeul tău! Eu te voi întări, te voi ajuta şi te voi sprijini cu dreapta Mea izbăvitoare'' El este in absolut si in deplin control, si stiu ca orice s-ar intampla, El este demn de incredere si in primul rand, este Tata.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu când sunt tristă, în general, ascult muzică sau caut bancuri. Dar eu aproape tot timpul sunt tristă așa că mi-am cam epuizat resursele.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Devenind un copil al lui Dumnezeu. Odată ce faci legământ cu Dumnezeu devii o făptură noua, cele vechi s-au dus si indemnul lui Pavel către credincioși este "bucurati-va, si iarăși zic, bucurati-va!"