| Alyalexandra15 a întrebat:

Cum se comporta penticostalii intr-o relatie? Si ce nu au voie sa faca? dau funda! :*

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Religia nu ar trebui sa ne influenteze viata noastra de zi cu zi si mai ales cea sentimentala sau sexuala, din moment ce ne consideram fiinte superioare inzestrate cu darul de a gandi si discerne intre bine si rau.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu au voie sa faca sex inainte de casatorie deci fugi de aceste specimene spalate pe creier laughing)))))

| grab a răspuns:

Sunt mai retinuti, posibil sa fie si treaba cu casatoritul virgini.

| Jardelin a răspuns:

Vezi ca este un user cu nickname-ul Emas. Ea e penticostala. Trimite-i un mesaj privat si intreab-o ce e voie si ce nu e voie de facut intr-o relatie.

| e1xtz a răspuns:

Ne-ai omorat cu pocaitii, numa` de ei intrebi..Nu stiu ce te-a atras la vrasta ta frageda la un pocait dar in fine. Avantajul este ca nu sunt ''golani'', si nu va incerca sa te bage in pat la 15 ani cati ai sau pe acolo.Pe partea cealalta daca el respecta cu strictete regulile, nu te va saruta inainte de casatorie, iar familia lui va fi de acord cu tine doar daca te vei pocai.In fine, eu spun ca nu se va ajunge asa departe..si te vei plictisi la fel de repede cum ti-a venit. Enormal la varsta ta.happy

| paul65moza19 a răspuns:

Salut… raspuns nu teorie:
Pai nu se saruta nu se tin de mama nu se pupa nu are rost sa zic ca nu se pipaie si stiu eu
Nu is penticostal dar am trait in mediu mai legalist decat ala

| Alyalexandra15 explică (pentru paul65moza19):

Serios? Adica nu au niciun fel de afectiune intre ei doi?

| DaW a răspuns (pentru paul65moza19):

Esti mai prost ca o oaie.

| Alyalexandra15 explică (pentru DaW):

Daw, am vazut la un raspuns de al tau ca stii foarte multe despre penticostali. Imi poti spune si mie, te rog, cum sunt ei intr-o relatie? ( ce nu au voie sa faca)

| achilles9966 a răspuns (pentru Alyalexandra15):

Nu e chiar asa, desigur ca daca fata sau baiatul ia in serios credinta si au luat botezul, e un pacat sa faca sex inainte de casatorie, insa e altceva daca doar fac parte dintr-o familie de pocaiti, sunt si ei oameni si pot avea o relatie normala, exista afectiune, tandrete si te fac sa te simti iubit/a...anormal e sa stai unul peste altul in strada si sa te "lingi" in vazul tuturor (ceea ce vezi si la caini, deci care e diferenta?), asta nu se intampla la ei dupa cate am auzit...te duci in parc sa te relaxezi si zici ca te-ai dus la un centru de monta, imi plac si mia lucrurile astea ca la orice om, dar le fac in privat pentru ca e stanjenitor pentru altii sa imi arat prostia eu in public

| paul65moza19 a răspuns (pentru Alyalexandra15):

Nu ai voie sa se sarute sa se tina de mama… sa faca fac inainte de casatorie sa se pipaie da daca altele… deci nimic. Sper ca am Ajutat

| DaW a răspuns (pentru Alyalexandra15):

Depinde de om. si depinde de ce vrei tu