| PanicInThePentagram a întrebat:

Cum se procedeaza la impartasanie?

2 răspunsuri:
| wpoieoit a răspuns:

Te duci la preot, iti pui sub barbie carpa aia alba, ii spui numele si el va zice:"Se impartaseste robul lui Dumnezeu, cutare, cu cinstit trupul si sangele Domnului" iti da cu lingurita aia paine inmuiata in vin dupa care tu te stergi cu carpa aia si gata...

| razvan2611 a răspuns (pentru wpoieoit):

Da dar inainte sa iti dea din ceea ce este sin Sfantul Potir te pune sa repeti dupa el ceva rugaciune, si inainte si dupa Impatasanie si in rest se procedeaza exact cu am descris Hotchner