| Dorugar a întrebat:

Cum va explicati faptul ca actual Papa Francisc l-a declarat pe Lucifer ca Dumnezeu?
Iata la ce ma refer:
https://www.youtube.com/watch?v=dcpVrtv2t-M

Răspuns Câştigător
| godless1859 a răspuns:

Simplu de spus religia crestina e infiintata de Lucifer! in plus crestinismul e o mare porcarie

| Dorugar explică (pentru godless1859):

Bingo! Ai dat raspunsul castigator!

8 răspunsuri:
| Jardelin a răspuns:

Iar cu lucifer al tau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Isi da seama ca : Slujba e in latina, si se refera la Hristos ca "steaua diminineti".

| Dorugar explică (pentru Jardelin):

Draga, Lucifer nu este al meu, ci este Dumnezeul religiei tale, lucru recunoscut si de cea mai inalte personalitate a religiei tale, adica Papa de la Roma, loctiitorul lui Lucifer pe pamant

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Si tu aveai impresia ca Lucifer era carnatul de la micul dejun?
Pai evident ca Hristos este steaua diminetii adicain latina Lucifer, ca doar nu se duc oamenii la inviere sa slaveasca steaua diminetii, iar Lucifer este Satana, adica cel care i s-a impotrivit lui Dumnezeu. Fapt confirmat si de Biblie dar si de lucrarea pe care Lucifer= Christ0s= Satana a facut-o pe pamant, adica i s-a opus din nou lui Dumnezeu desfintandu-i Legea (ca era veche) si a dat celor ca tine o lege noua numita Noul Testament, ceea ce confirma ca el este potrivnicul, adica Satana

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Tu esti sigur ca stii bine romaneste?
Nu de alta dar am impresia ca nu ai inteles intrebarea.
Asa ca mai bine invata tu limba romana si sa nu-ti pese daca eu ca neamt stiu limba germana, pentru ca tu ai dovedit ca nu intelegi nimic sau ca nu te duce mintea sa raspunzi

Răspuns utilizator avertizat