| Dorugar a întrebat:

Cum va explicati faptul ca desi Lucifer a fost alungat din ceruri de catre Dumnezeu ca fiind Potrivnicul care a vrut sa fie deasupra Lui, (vezi Isaia 14:12), aici pe pamant acest Potrivnic/Lucifer este slavit la Vatican ca fiind el Dumnezeul?
Iata dovezile:
https://www.youtube.com/results?search_query=vatican+wor ship+lucifer

10 răspunsuri:
| dragosh a răspuns:

E o poveste luuuungaaa tare...sunt multe secte religioase pe acest pamant printre care si satanismul.

| Dorugar explică (pentru dragosh):

Da si satanismul, dar mai ales religiile diabolice care se dezic doar verbal de satanism, dar sunt mai diabolice decat satanistii declarati.pentru ca faptele lor intrec in diabolicitate si pe Satan

| dragosh a răspuns:

Nu cred ca exista ceva mai diabolic in lumea asta decat Lucifer.El a inventat pacatul asa ca...

| Dorugar explică (pentru dragosh):

Si cum iti explici faptul ca in inima crestinismului adica la Vatican, Christos este slavit cu numele de Lucifer?

| Dorugar explică (pentru dragosh):

Si cum iti explici faptul ca in inima crestinismului adica la Vatican, Isus Christos este slavit cu numele de Lucifer?

| dragosh a răspuns:

"Inima crestinismului" cred ca este la Ierusalim.La Vatican cred ca se afla capitala manipularii in masa a oamenilor si nici decum "inima crestinismului".Cu totii stim cate documente cu caracter "ultra secret" se afla acolo, deci de ce ar fi "inima crestinismului"?

| Dorugar explică (pentru dragosh):

La Ierusalim nu a fost niciodata inima religiei crestine, ci eventual inima "SECTEI crestine apartinand religiei Mozaice!
Nici Isus si nici Apostolii sai nu au avut religia crestina, ci au fost sectanti ai religiei mozaice.
Crestinismul ca Religie asa cum este el astazi, s-a nascut la Niceea dar inima ei a fost mereu orasul Roma oras care include si Vaticanul

| dragosh a răspuns:

Ok.

| Dorugar explică (pentru dragosh):

Multumesc pentru bunavointa de a-mi raspunde!

| dragosh a răspuns:

Nu ai de ce.