| Dorugar a întrebat:

In Biblie in cap Isaia 42 :12 vedem descrisa o scena in care Lucifer a fost azvarlit din ceruri pe pamant pentru ca a vrut sa-l detroneze pe Dumnezeu.
INTRBARE
Cum va explicati faptul ca acest Lucifer este slavit la Vatican ca fiind Christosul?
Iata care este baza intrebarii mele. chiar o slujba la Vatican in prezenta Papei:
https://www.youtube.com/results?search_query=pope+worshi p+lucifer

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai explicatia e destul de zen, ca lucifer si isus au o insusire comuna. e ca la etnologie: in unele cazuri zici ca sarpele este diavolul pe cand in altele sarpele este justitia divina sau atributul intelepciunii.
as putea crede ca vaticanul e ateu dar nu si ca e satanist mai ales ca rugaciunile astea sunt compuse in timpul vanatorii de vrajitoare din evul mediu. come on...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Not again

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

On the contrary, again si din nou si din nou si iar din nou pina cineva imi raspunde ca un om rational si nu cu spam cum fac trolli ca tine. Daca te crezi atat de destept /desteapta de ce nu raspunzi tu?

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Interesant raspunsul dar totusi Vaticanul este satanist, si asta atat dacane luam dupa viata imorala a papilor cat si despre faptele de "iubire crestina" pe care le-a comis biserica crestina

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

Pai explicatia e destul de zen, ca lucifer si isus au o insusire comuna. e ca la etnologie: in unele cazuri zici ca sarpele este diavolul pe cand in altele sarpele este justitia divina sau atributul intelepciunii.
as putea crede ca vaticanul e ateu dar nu si ca e satanist mai ales ca rugaciunile astea sunt compuse in timpul vanatorii de vrajitoare din evul mediu. come on...