| Triana a întrebat:

Cum va imaginati raiul unui om contemporan? Cu... internet? Serios acum, il puteti descrie cu o tenta ludica? ...Deoarece e prea multa seriozitate la aceasta categorie.

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Daca raiul exista atunci este incomprehensibil, asa ca orice discutie pe acest subiect este irelevanta.

| doctorandus a răspuns:

Daca raiul ar exista toti oamenii din rai ar avea cunoastere absoluta (prin urmare n-ar avea nevoia de a comunica cu altii, deoarece cunosc deja ce vor ei), ar avea fericire absoluta (lipsita de orice urma de plictiseala, asa ca nu le-ar trebui nicio distractie), contact complet cu Dumnezeu (deci n-ar avea nevoie de nicio religie si de niciun mijlocitor intre om si Dumnezeu), toti ar fi buni si ar face binele fara sa-l discute cu altii (deoarece stiu deja ce vor ei, avand cunoastere absoluta), asa ca n-ar avea nevoie de conducatori (de conducatori e nevoie doar cand e nevoie sa comunici cu altii ca sa le transmiti ce sa faca, dar oamenii avand cunoastere absoluta n-ar avea nevoie sa comunice), nu le-ar lipsi nimic, asa ca n-ar avea nevoie sa munceasca, nu le-ar fi frig, asa ca nu ar avea nevoie de case, practic ar sta si ar vegeta intr-o fericire continua si contact deplin cu divinitatea.

| 4b a răspuns:

laughing de ce sa ridic netu' in slavi? lasa-l in saracie pe pamant, la saracele maimute umanizatewinking
Salut

| Mădă0611 a răspuns:

La ce sa iti foloseasca internetul cand rai ar insemna tot ce iti doresti, bun/moral, bineinteles? smug

| Narfundo a răspuns:

Queen - I Want To Break Free

| Qinz a răspuns:

Raiul inseamna frumusete.
''Frumusetea este ceva mai presus geniului, de aceea nu cere sa fie explicata''
Raiul este ceva mai presus gandiri tale, si imaginatiei pe care o ai.

| Labyrinth a răspuns:

Internet, femei frumoase, bărbaţi frumoşi, băutură şi inexistenţa bolilor de orice fel.