| Toluk19 a întrebat:

Ai avut moarte clinica? Spune si noua experienta ta?

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Eu nu, dar e una Ema care este in moarte clinica permanenta, mereu povesteste pe aici cum sta ea de vorba cu God si Isus. Ultima nazbatie spusa de Ema in urma discutiilor la nivel inalt cica "dezastrele naturale sunt consecinta pacatelor" omului si ne citeaza si sursa - Numeri 16:30- binenteles urmata de amenintarile de rigoare specifice "pământul îşi va deschide gura ca să-i înghită cu tot ce au, aşa încât se vor coborî de vii în Locuinţa morţilor". Ce vreau sa-i comunic acestei nepamantene; Cauza "dezastrelor naturale" se gaseste chiar in interiorul notiuni in sine, pai daca sunt NATURALE cum mama dracu sunt cauzate de pacatele omului, dar ca sa intelegi asta trebuie sa fii viu si sa ai si cap.

| mihaibrasov a răspuns (pentru Hombre):

Isi deschide pamantul gura si ne inghite laughing. Buna asta!

| Thunderstruck a răspuns:

Cred ca vroiai sa zici "Ai fost in moarte clinica?".Dar ce sa facem, nu ai timp sa inveti o limba straina atata timp cat te rogi.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Thunderstruck):

" vroiai" - Dacă el se roagă, tu ce faci?

| RAY a răspuns:

Ai avut moarte clinica?
da l-am vazut pe darwin imi explica evolutia

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu, eram în comă, iar Dumnezeu m-a salvat!

| i86e2 a răspuns:

Am fost în moarte clinică și am discutat cu inorogul roz, care mi-a zis că el a creat Universul și oamenii și tot ce există și că D-zeu nu există. Mi-a mai zis că nici dracu nu există, e doar o poveste de adormit copii. happy

| crissa20 a răspuns:

Buna, nu am avut, dar am auzit multe relatari ale celor care au fost si culmea, povestile lor seamana indiferent de religie, cultura, sex, statut material sau profesional! Majoritatea povestesc ca se aflau intr-un tunel si se vedea o lumina la capatul tunelului, apoi privirea trupului de deasupra...etc!
Fostul meu prieten mi-a povestit o intamplare pe care i-a zis-o bunicul lui acela ca,, tragea sa moara'' si a trecut prin experienta de mai sus( aceea cu tunelul si cu lumina) si cand a ajuns la lumina de la capatul tunelului, i-a aparut o fiinta care i-a spus:,, mai sunt trei porti pana la tine'' si si-a revenit, iar la trei ani de la intamplare, chiar in acea zi in care se desfasurasera evenimentele, bunicul lui s-a stins din viata! Deci o legatura trebuie sa existe! Plus ca oamenii de stiinta sunt pe cale sa dovedeasca stiintific ca exista Rai, Iad si viata de apoi!

| Birjaru a răspuns (pentru crissa20):

Ai spus intr-un post anterior ca exista "atatea" dovezi ale existentei lui dumnezeu. Spune-mi una, ca am fost privat pana acum de a auzii macar o dovada plauzibila pentru existena lui dumnezeu.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Birjaru):

Lumina de la Ierusalim.

| crissa20 a răspuns (pentru Birjaru):

Da, exista dovezi! Gandeste-te la complexitatea planetei noastre care ne indica existenta unui creator care nu doar a creat Universul in care traim, ci ii si mentine viata si astazi, apoi complexicatea noastra ca oameni, omul este o fiinta prea complexa pentru a se naste sau a exista pur si simplu fara o inteligenta superioara noua care ne-a dat viata si care ne-o conduce! Sunt mult prea multe lucruri pe care stiinta nu poate sa le explice! Gandeste-te la cauzele naturale, la triunghiul Bermudelor. sunt lucruri pe care stiinta nu le poate explica plus ca pana si oamenii de stiinta au gasit dovezi referitoare la viata de apoi! revenind la intrebarea lui Toluk19, crezi ca toti oamenii care au intrat in moarte clinica,, s-au vorbit'' sa povesteasca aceleasi intamplari? Cauta pe net povesti ale oamenilor care au intrat in moarte clinica povestesc aceleasi intamplari, chiar daca unul traieste in Africa si altul in Romania sau in alt colt al lumii! Daca vrei sa incepi o relatie cu Dumnezeu, gandeste-te ca niciodata nu e prea tarziu! Sa ai o zi placuta!

| Thunderstruck a răspuns (pentru 1Mihai1):

E facatura 100%, sunt multi crestini care sunt de acord cu mine (printre care si EmaS).

| Hombre a răspuns (pentru 1Mihai1):

Facatura aia chimica este exemplu de existenta lui Dumnezeu, pai frate de ce nu da-i curentul electric exemplu ca e mai mistic, nu se vede dar te mierleste basca si lumina?

| AskAlex a răspuns (pentru 1Mihai1):

Lumina de la Ierusalim e o facatura atat de proasta... Gandeste-te si tu putin te rog... De ce crezi ca nimeni nu poate intra in acel loc "sfant" sa vada cum preotul ala "primeste" lumina?

| crissa20 a răspuns:

Ce este evident?

| crissa20 a răspuns:

Da, ai dreptate!

| Amra_Anabela_1982 a răspuns:

Da-,. am fost--nici nu mai stiu ce zii era caci sa petrecut acum 2 ani si jumatate aproape.Eram in spital- proaspat trezit dupa o interventie chirurgicala minim envaziva (montarea unei sonde j) si dupa 8 ore imobilizat caci eram anesteziat in coloana ma trezesc cu o pofta nebuna sa urinez si aveam o forta si o hotarare ca trebuie sa merg la veceu.Pe scurt precum urinam simteam cum ma detasez de corp- corpul devine tot mai amortit si lipsit de simturi dar eu adica poti spune sufletul eram tot mai energeizat, luminos, bucuros, fericit si o sare de bine crescatoare si direct proportionala cu gradul de detasare de corpul fizic. Orice incerci sa faci senzatia e coplesitoare si nu poti sa te opui fenomenului.Corpul a cazut si l-am simtit cazand in jurul meu dar lispit de simturi total.Sa spart veceul caci eram in picioare si borcane si sicle ce rau pe langa veceu.Am fost asa vreo 30 min sau o ora maxim.Nu va povestesc mesajul desii il veti toti caci e doar pentru mine.M-am trezit iar in corpul fizic atarnat de clanta usii la propriu atarnat, ...habar nu am cum am ajuns acolo- creierul dadea comanda sa strig dupa ajutor si in gand tot strigam da pe gura nu iesea nimic.In cele din urma ajung la pat ma intind si apas pe butonul de alarma sivine singura asistenta care era la tot etajul adica la 20 de saloane ( serviciu modern de medicina au romanii). Ii spun ce s-a intamplat si zice ca sigur visez da surpriza.Imi ia tensiunea si ramane socata si eu rad si zambesc de aprca as fii drogat si asistnta mai ia odata si inca odata si tot nu crede. Tensiune 3 cu 2.Nu gresesc cu absolit nimic si eu eram constient si vorbeam dar toate culorile erau mult ai frumaose si placute ca si cum inc anul eram inca in corp de tot, ca si cum inca eram semi corporalizat.Vine cu 3 perfuzii ep care le-am mancar in sub 30 min.Atata forta de tragere aveam in vene de nu facea fata perfuzia.Acum sa va explic de acea stare minunata putin.Sunteti constienti de absolt tot ce va incojoara dar nu la nivelu simturilor cognitive papmentesti ci e un sentiment de energie incojuratoare adica simtit totul din jur si stiti ca fiecare forma de energie e desine stataoare o respeectati aoutomat si exista o increde reciproca.Adica daca vrei sa treci prin pereti energia din jur se modifica astfel sa treceti prin perete si orice altceva.in oglinda nu va veti vedea deloc pentru ca e tot o foram din acea enrgie, ii simtit forma si compozitia dar nu mai are acceasi insemnatate sa in in lumea fizica.Cine are intrebari cu placere raspund.