| Superior a întrebat:

Daca aliens au creat viata, atunci pe aliens cine naiba i-a mai facut tinand cont ca la randul lor si ei sunt organisme vii? Aliens = extraterestru = vietate din afara planetei Terra.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si cine a creat aliens cum a aparut?

| xerxes1 a răspuns:

Aliens doar au modificat cativa umanoizi.Nu ei au creeat viata.

| Mclaren12 a răspuns:

Dacă tu crezi că i-a făcut zeul evreilor atunci este clară treaba laughing

| Mclaren12 a răspuns:

Sa-i zica cineva lui Domnu' Bloody (sau domnisoru' la ce imagine cu desene animate are) care inca se afla cu creieraşul in Evul Mediu ca nu-i frumos sa jignesti utilizatori si dupa sa-i blochezi, puştan needucat ce esti.

| drutzix a răspuns:

Urasc din tot sufletul ipoteza extraterestrilor creatori.

Nu a creat nimeni viata, a aparut.

| xerxes1 a răspuns (pentru drutzix):

"Urasc din tot sufletul"
Deci crezi in existenta sufletului?
happy

| drutzix a răspuns (pentru xerxes1):

Daca prin suflet te referi la esenta (constiinta, personalitatea) unui om inseparabila de partea sa materiala si nu la o constiinta supranaturala care supravietuieste moartea materiala atunci da.

| Theo94 a răspuns (pentru drutzix):

Dece urasti aceasta ipoteza(?), oricum daca este adevarata nu este asa cum ar crede lumea, nu a fost nimeni de fata, tot ce sti despre extraterestri este din mass media (filme, desene animate, emisiuni, etc), nu a vazut nimeni in realitate unul.
O ipoteza mai plauzibila si mai raspandita este ca ei au creat omul modern, iar viata a aparut natural.

| drutzix a răspuns (pentru Theo94):

Pentru ca nu are dovezi si nu explica nimic, e doar o regresie infinita.

Ancient Aliens? Pentru aia care au facut 'documentarul' ala am un o ura si mai mare laughing.
De ce?
Pai in primul rand se bazeaza pe minciuni. Nu spun ca sunt mare geniu dar daca ai niste cultura generala si te uiti la show iti vine sa spargi televizorul. Ei ori mint ori omit anumite lucruri pentru ca povestea sa se potriveasca cu narativa lor.
Chestiile prezentate in show au explicatie dar ei pervertesc adevarul pentru a-si vinde mizeriile de carti.

"O ipoteza mai plauzibila si mai raspandita este ca ei au creat omul modern, iar viata a aparut natural." - Problema cu ipoteza asta (pe langa faptul ca este sprijinita de indivizii anti-stiinta de la AA) e ca nu are nici o urma de dovada. Daca veneau niste aliens in trecut nu crezi ca ar fi lasat urme? Daca maine ai face toti oamenii sa dispara si toate structurile facute de om, creaturile inteligente din viitor tot ar putea sa isi dea seama ca au existat niste fiinte inteligente pe pamant. Deci e aproape imposibil ca alienii sa vina pe pamant fara sa lase urme.

| Theo94 a răspuns (pentru drutzix):

De acord cu doc. ancient aliens, dar sunt alti care cred ca pamantul a fost vizitat de aliens si nu au treaba cu documentarul, si poate ei (aliens) au vizitat in scopuri stintifice de explorare fara sa lase nici o urma.

| drutzix a răspuns (pentru Theo94):

E irational sa cred asta din moment ce nu avem dovezi. Nu vad o mare diferenta intre credinta in extraterestrii creatori (sau doar calatori) si credinta in zei

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu exista aliens!

| Mclaren12 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu exista "aliens" despre care stiinta actuala condusa de interesul banului si al puterii ascunde intentionat dovezile dar exista zeul vostru biblic in care doar credeti orbeste fara nicio dovada rolling on the floor
Tu macar ai o scuza ca ai doar 14 ani.

| BIoody a răspuns (pentru Mclaren12):

Poate ala are 14 ani dar tie nici 12 nu iti dau.
Macar e bine ca unii recunoasteti ca sunteti facuti din maimuta ceea ce din pacate unora ca tine inca le-a ramas aceea gandire primitiva despre care tot vorbiti happy
Stii cum e mereu prostul rade la propria lui gluma.

| BIoody a răspuns:

"Ce naiba e asta frate?"

| HeillÓðinn a răspuns:

"Aliens"(cum ti-i imaginezi tu) au creat doar evreii, si pe zeul lor ipotetic, iehova.