| GoAndFuckYourselfWithAKnife a întrebat:

Daca atunci cand merg la spovedanie si ii spun preotului ca sunt pe invers si atee/de alta religie ce o sa imi faca? o sa ma convinga sa ma intorc la crestinism? daca nu vreau sa ma intorc la crestinism pentru ca nu vreau? o sa ma calce tractorul dupa ce ies din Biserica?
cei credinciosi va rog frumos sa raspundeti pentru ca voi stiti cel mai bine. cei care vor sa isi bata joc sa taca mai bine.

10 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Bre eu zic sa mai dai pe la psihologul scolii apoi sa ne intrebi pe noi
Apoi :
Uite scris de mina ta : "cand merg la spovedanie si ii spun preotului ca sunt pe invers si atee/de alta religie "
Apoi :
Poate esti musulman si ai gresit drumul spre moschee, Eu zic ca nu este bai sa dai si pe la noi la Sf Biserica, Parintele te va trata cu blindete. Umbla vorba prin popor "mare este gradina lui Bunul Dumnezeu si,,,,,,,,,, in ea "

| Urzi23 a răspuns:

Stnipnedoow a răspuns (pentru Urzi23):
N-ai murit bă puţă?

Urzi23 in dialog :

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?

Răspuns utilizator avertizat
| doctorul5 a răspuns:

Daca si cu parca.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca esti ateu ce rost are sa mergi la spovedanie daca nu mai crezi in Dzeu. Sa inteleg ca inainte erai, ce te-a facut sa crezi ca nu exista Dzeu? Daca ai o minte negativista posibil ca toate relele sa le atragi asupra ta!

| TheCritic a răspuns:

Hm...de ce mai mergi la biserica daca esti atee? Te-ai documentat putin inainte de a spune ca esti atee? Adica...despre ce cuprinde, de fapt ce este. Tu nu esti atee pentru ca unui ateu nu ii pasa de blesteme, Dumnezeu, etc. Un ateu nu are nicio credinta. Dumnezeu nu se supara daca te vei indrepta/

| Innovation a răspuns:

Ce stiu e ca o sa te intrebe ce pacate ai avut.Tu ii vei spune si apoi daca te intreaba daca vrei sa te intorci la crestinism tu faci cum iti spune inima, iar daca nu vrei nu vei accepta.A si totusi mergi prea departe cu chestia aia cu tractorul, totusi eu nu cred ca va cadea vreun blestem pe tine incat sa te calce tractorul.Iti doresc numai bine si bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca Dumnezeu ne-a dat voie la inceput sa alegem binele si raul plantind copacul cunostintiei, atunci eu nu vad care ar fi problema sa iti alegi si credinta, oricum daca exista tot ce scrii in Biblie atunci fiecare va avea meritul lui, nu credeti?
Inca mai exista o sansa, acea de a crede ca domnul isus a murit pe cruce pentru tine, daca crezi sau nu, caci asa spune in Biblie : ferice de cel ce nu a vazut si crede, caci el va avea viata vesnica. Asta iar dovedeste ca crezi in ce/cine vrei.
am mai dat un astfel de raspuns mai inainte, se pare ca majoritatea crestinilor sunt impotriva altor religii, de ce sa comentati, e libera alegere, e viata lor si fac ce vor, fiecare isi asterne cum vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca popa are vila in constructie clar ca te va converti, pe loc zi fiule ce ai in buzunar sasi spun unde ajungi in rai sau iad? ca ateu ce sa cauti acolo altceva nu ai de facut altceva? mai bine faci sex sigur vei simti altceva decat in poala lui