| iEmonel a întrebat:

Daca Dumnezeu e Tatal meu inseamna ca eu sunt Iisus [ Fiul/copilul Lui ]?

26 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca Dumnezeu este Tatal tau, Domnul Isus este fratele tau mai mare.

| iEmonel explică (pentru EmaS):

Si fiul risipitor e mai smecher ca fratele lui mai mare ca a mancat vitelul cel ingrasat bla bla. Deci Dumnnezeu nu il iubeste pe Iisus asa mult de aia l-a trimis sa si moara.

| EmaS a răspuns (pentru iEmonel):

Domnul Isus a ales sa vina pe pamant ca sa moara pentru rascumpararea pacatelor noastre, pentru ca ne-a iubit.

| iEmonel explică (pentru EmaS):

Si eu vreau sa mor pentru pacatele voastre. Pot?

| EmaS a răspuns (pentru iEmonel):

Domnul Isus este sfant si este Fiul lui Dumnezeu.Tu esti un biet muritor ca si mine.Numai sangele lui Isus poate sa ierte sa spele si sa curateasca de orice pacat.

| iEmonel explică (pentru EmaS):

Nu sunt un biet muritor din moment ce sunt fiul lui Dumnezeu, nu?

| wales a răspuns:

Bineînțeles că ai glumit. Te numești copilul lui Dumnezeu, pentru că Dumnezeu ți-a dat acest drept, dacă faci voia Lui, doar așa devii moștenitor.

| mgtow a răspuns:

Esti doar un pamantean care isi traieste viata si esti considerat ca un fel de frate al lui isus (copil pentru Dumnezeu).

| iEmonel explică (pentru mgtow):

Si nu am si eu puteri?

| mgtow a răspuns (pentru iEmonel):

Nici-o fiinta umana nu are puteri paranormale.

| blueangel99 a răspuns:

Nu, nu, nu.
Tu eşti creaţia Lui Dumnezeu, care te iubeşte ca pe un fiu, comme les autres.

| VladimirPutin a răspuns:

Ai dreptate ești fiul meu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| iEmonel explică:

Da, dar am nevoie de bani sau sa fii tu beat. laughing

| iEmonel explică:

La fel !

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Mai gandeste-te putin! nu esti Isus,happy esti doar creatia Lui si atat.El este tatal tuturor happy

| WeeD a răspuns:

Ai stat mult sa te gandesti.
Suneti prea tampiti cu intrebari din astea "ateilor" de parca ati descoperit apa calda.

| iEmonel explică (pentru WeeD):

Nu sunt ateu.

| WeeD a răspuns (pentru iEmonel):

Dar ce?

| iEmonel explică (pentru WeeD):

Pocait.

| WeeD a răspuns (pentru iEmonel):

Aaa si mai bine!

| klau95 a răspuns:

Esti fiul/copilul lui tata si mama si mai esti unul care n-are ce face.
nu-l mai inplica pe Isus in toate.

| AmelyRain a răspuns:

Dea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu e Tatăl tuturor oamenilor. Domnul Isus e singurul lui Fiu, iar noi putem deveni fiii Lui, dar nu devenim Isus. Domnul Isus Însuşi e Dumnezeu. Ar fi o absurditate sa putem deveni Dumnezeu

| NothingToEat a răspuns:

Ai lipsit la ora de religie? noi toti pamantenii suntem fii lui dumnezeu.

| dianavalentina02 a răspuns:

Doamne!laughingLogic ca nu