| anonim_4396 a întrebat:

Daca Dumnezeu raspunde rugaciunilor oamenilor, insemna ca o multime de oameni se roaga ca mii de copii sa moara zilnic de foame?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Da,e vina lui si iti voi da un exemplu asemenator sa intelegi de ce:
Un copil de 4 ani gaseste intr-un dulap o sticla de otrava. Mama lui il vede ca o ia, dar nu ii zice nimic.Copilul bea otrava si moare.E vina copilului sau a mamei lui?

55 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu, inseamna ca sint citeva sute de milioane care nu se roaga pentru TOTI oamenii de pe pamint.

NOname
| NOname a răspuns:

Aha.
https://www.facebook.com/......947817498/

| danay72 a răspuns:

Nu,azi lumea sufera pentru ca e condusa de Satan. 1Ioan5:19

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu este corect sa dam vina pe Dumnezeu pentru tot raul ce se intampla in lume.
Uneori depinde si conditiile naturale din locul respectiv
Sunt cazuri in care se fac defrisari masive
Apoi guvernele tarilor respective nu se ocupa cum trebuie de cetateni pentru a diminua saracia.Da, stiu am dat-o in social.
Cu alte cuvinte, Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista.

| mODIN a răspuns (pentru Fatamuntilor):

"Uneori depinde si conditiile naturale din locul respectiv"
Si cine naiba a decis cum vor fii conditiile naturale in locul respectiv? Daca Dumnezeu se creatorul lumii e responsabil de tot, prin urmare, e vina lui ca exista rau in lume.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mODIN):

Gresit!
Daca Dumnzeu a creat multi si paduri, iar omul face defrisari, vine furtuna, inunda case cine e de vina?

Degeaba cultivi grau intr -un loc unde nu creste.Sau cartofi!

| mODIN a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sti noi cam avem nevoie de lemn, sti tu.Hartie, Constructie, Energie. Dumnezeu nu putea sa faca ca lemnul sa fie o energie neepuizabila? De unde pana unde e vina noasta? E ca si cum ai spune ca e vina omului ca consuma apa.

| Mayar a răspuns:

Dar cine se roaga pentru copiii aceia? Se roaga cineva pentru ei? Tu ai incercat?
Tu te-ai rugat pentru ei? Si apoi, ai verificat daca s-a adeverit?

Faina fictiune faci, ce sa zic!

| Alcyon a răspuns:

Ce vina are Dumnezeu, ca negrii din Africa se inmultesc fara niciun discernamant? Vina e a autoritatilor din tarile respective, ca nu incropesc niciun plan de stopare a natalitatii. In alte state (cum ar fi China de exemplu), s-au luat masuri drastice.

| mODIN a răspuns (pentru Alcyon):

Tin sa te anunt ca avortul si metodele contraceptive sunt interzise de Biblie.

| Innsbruck a răspuns (pentru Alcyon):

Asta insemna ca Dumnezeu nu face nimic, nu cumva el a zis ''Cresteti si va inmultiti?''
Oamenii construiesc.
Oamenii fac.
Oamenii muncesc.
Dumnezeu freaca menta?

| fllu07 a răspuns (pentru mODIN):

Doar avortul.
in ce priveste metodele contraceptive fiecare decide pentru el. Galateni 6:5
in plus la ce crezi ca se refera Proverbele 5:18? eh.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca nu exista izgonirea din Eden, atunci toate acestea nu se mai intamplau. E simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU.inseamna ca e nevoie de ingeri sus, pentru a implini numarul celor cazuti odata cu satan.

| Innsbruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Seamana cu un film fantasy. Abia astept sa vad ingerii si shinigami vostri love struck

| anonim_4396 explică (pentru Innsbruck):

De ce? daca nu crezi? cum o sa-i vezi? ingerii au fost vazuti de-a lungul timpului, si probabil se vad si in ziua de azi.dar cum pot orbii sa vada, daca nu-si cred ochilor? ma uit la raspuns; si vad; hyuna esplica; cum poti tu sa-mi explici mie? si ce? ca un adevar e minciuna, cand eu il cred adevarat? nu ai cum mai ales cata vreme nu demontezi adevarul meu fiindca nu ai nici cu ce si nici timp nici spatiu.si cum ai putea-o face daca din punct de vedere spiritual esti mort? iar daca ai fi viu nici nu te-ai gandi la asa ceva?

| Innsbruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca au fost vazuti, de ce niciunul dintre noi nu i-am vazut? Crede0ma ca daca as vedea ceva nu m-as face ''oarba'' cretinule
Nu exista nicio dovada cum ca ar fi adevarat, iar ceea ce e dedus fara dovezi se poate repinge fara dovezi.
Da ma, chiar sunt moarta atat si fizic, si iti scriu din mormant

| questsoul a răspuns:

Nu. Inseamna ca pentru faptele noastre Dumnezeu ne pedepseste. Raul nu este cauzat de Dumnezeu ci de lipsa lui Dumnezeu din sufletele noastre.

| Innsbruck a răspuns (pentru questsoul):

De ce nu ne pedespseste pe noi ci pe bietii copii din Africa?

| CinevaNou a răspuns (pentru questsoul):

Bine ca misionarii viziteaza pe toata lumea ca sa le dea biblii. http://images.sodahead.com/......large.jpeg

| robby212 a răspuns (pentru Innsbruck):

Dumnezeu nu pedepseste copii, Dumnezeu pedepseste populatiile lumii! Ne arata cat suntem de incapabili sa facem ceva fara puterea fauritorului lumii.
Daca suntem atat de dezvoltati si de intelectuali, de ce nu mergem sa facem ceva? Dar ce sa facem noi, cand nu suntem in stare sa dezapezim niste drumuri.
Fara Dumnezeu, nici ochii nu i-am ridica.

Stii cum e, nici frizerul nu tunde oamenii care nu merg la el, asa si Dumnezeu.

| questsoul a răspuns:

Daca oamenii construiesc o centrala nucleara care tot din vina oamenilor explodeaza repetand cernobalul, luand mii de vieti, este Dumnezeu de vina?

| 愛日本 a răspuns (pentru questsoul):

Din momet ce oamenii ii multumesc lui Dumnezeu pentru mancare (pe care au facut-o cu propriile lor puteri, bucatele culese de alti oameni) aici se poate spune ca il pot invinovati tot pentru faptele lor.

| mODIN a răspuns (pentru questsoul):

Da,e vina lui si iti voi da un exemplu asemenator sa intelegi de ce:
Un copil de 4 ani gaseste intr-un dulap o sticla de otrava. Mama lui il vede ca o ia, dar nu ii zice nimic.Copilul bea otrava si moare.E vina copilului sau a mamei lui?

| Inception a răspuns:

Dumnezeu nu pedepsește pe nimeni, noi ne pedepsim singuri prin faptele noastre.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

La prima vedere asta ai spune. Dar daca studiai macar puțin Biblia aflai ca..nu Dumnezeu conduce lumea, ci Satan. Din 1914 "intreaga lume zace in puterea celui rău".
Keep calm, orice are si un sfarsit.

| Innsbruck a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Dumnezeu atotputernicul care a creat lumea p lasa in conducerea lui Satan... basme.

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Innsbruck):

Basme? A creat lumea având scopul de a face un paradis. Daca Satan s-a băgat unde nu trebuie, de aceea s-a ajuns aici. Mai studiază Biblia aia înainte sa zici ca sunt basme.

| mODIN a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Daca chiar vroia ca lumea sa fie un paradis, nu crezi ca ar fi fost? Pana la urma, Dumnezeu parca era atotputernic, nu?

| Innsbruck a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Am citit biblia si chiar asta m-a facut sa-i spun asa. sarpe vorbitor? un om care imaprte marea in doua? apa transformata in vin?, a lasi, atata fictiune nu am mai vazut decat in desenele animate. Si daca Satan s-a bagat si el n-a putut face nimic in privinta asta, este Satan mai puternic decat Dzeu?

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Innsbruck):

Ai auzit vreodata de porunca : "Din orice pom din grădină poţi să mănânci pe săturate. Dar din pomul cunoaşterii binelui şi răului să nu mănânci, căci, în ziua în care vei mânca din el, în mod sigur vei muri»." (Gen. 2:16, 17)?

După ce Eva a fost creată, Adam i-a vorbit despre porunca lui Dumnezeu. Ea cunoştea bine această poruncă şi a putut s-o repete aproape cuvânt cu cuvânt înaintea şarpelui. Însă în spatele acestuia era Satan Diavolul, un fiu spiritual al lui Dumnezeu, care a permis să se dezvolte în el dorinţa de independenţă şi de putere. Pentru a-şi realiza scopurile, Satan l-a acuzat pe Dumnezeu de minciună. El a asigurat-o pe Eva că, dacă nu va asculta de Dumnezeu, nu va muri, ci va fi asemenea lui Dumnezeu (Gen. 3:4, 5). Eva l-a crezut, a acţionat în mod independent mâncând din fructul pomului şi l-a convins pe Adam să i se alăture. Diavolul minţise. Totuşi, Adam ‘a ascultat de glasul soţiei sale’.

Adam şi Eva s-au răzvrătit împotriva celui care le dăduse viaţa şi toate celelalte lucruri. Dumnezeu ştia exact ce se întâmplase (Proverbele 15:3.) Dar el a permis ca Adam, Eva şi Satan să arate ce simţeau cu adevărat faţă de el. Ca Tată, fără îndoială că Dumnezeu s-a enervat, ca Judecător însă, el a trebuit să acţioneze în armonie cu ceea ce spusese că se va întâmpla dacă cei doi nu aveau să asculte.

Dumnezeu îi spusese lui Adam: " in ziua în care vei mânca din [pomul cunoaşterii binelui şi răului], în mod sigur vei muri". Adam s-a gândit, probabil, că aceasta era o „zi" de 24 de ore şi că avea să moară înainte de apusul soarelui.  Însă, mai târziu în acea zi, Dumnezeu a vorbit cu Adam şi cu Eva (Gen. 3:8). Ca Judecător drept, el a ascultat mai întâi ce aveau de spus. Apoi a pronunţat sentinţa împotriva celor doi păcătoşi. Dacă i-ar fi executat pe loc, scopul său cu privire la Adam şi Eva şi la urmaşii lor nu s-ar mai fi îndeplinit. Cu toate că a confirmat pedeapsa cu moartea, iar efectele păcatului au început să se vadă imediat, a permis ca Adam şi Eva să aibă copii. Aceştia din urmă puteau să se bucure de măsurile pe care Dumnezeu avea să le ia mai târziu. Astfel, din punctul de vedere al lui Dumnezeu, Adam şi Eva au murit în ziua în care au păcătuit. Şi, întrucât la Dumnezeu o mie de ani sunt ca o zi, ei chiar au murit în decursul unei ‘zile’ (2 Pet. 3:8).

Dacă ai înțeles ceva vei putea realiza ca nu este vorba despre faptul ca Satan era mai puternic. happy Cat despre ficțiunea ta, nu stiu ce este mai "incredibil", faptul ca aveți impresia ca dintr-o celula sau explozie a pornit totul sau faptul ca tot ceea ce vezi in jur este opera unui creator. Eu zic ca prima variantă. Baftă.

| Innsbruck a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Eu nu am impresia ca dintr-o celula de explozie a pornit totul, nu stiu si nu am cum sa dovedesc asa ca tac, si zic ca nu stiu. Degeaba imi dai tu citate din biblie, asa si eu pot sa iti dau replici din Superman si zic ca asta e dovada existentei lui (spiderman). Va puneti toata credinta intr-o carte scris de nu stiu cati oameni modificata de nu stiu cate ori.
150 de ani de dovezi stiintifice, e doar o teorie! Niste texte antice cu autori anonimi pline de contradictii, falsuri si erori istorice : fapt irefutabil si de inspiratie divina!
Valorile crestine sunt o porcarie, stiti de ce? Fiindca a fost nevoie sa vi le scrie cineva, fiinda nu ati putut trage singuri concluzia : ''Sa nu ucizi!''
In Suedia este un pin de 9500 de ani si e mai atran decat toate religile de pe pamant,cum a rezistat asta acelui ''potop''?
Cel care nu vrea sa gandesca e bigot, cel care nu poate sa gandeasca e prost,IAR CEL CARE nu indrazneste sa gandeasca, e sclav.
De fiecare data cand aud prostiile despre efectele benefice ale religiei asupra culturii umane,gasesc util de mentionat ca credintele dominante in lume codeaza direct,in chiar esenta lor, ideea ca FEMEILE sunt NECURATE,INFERIOARE,SLABE responsbile pentru esecurile umanitatii,cu soarta predestinata sa fie sclave ale barbatului.
Nu iti respect convingerile religioase.
Nu resoect indoctrinarea.
Nu respect ignoranta.
Nu respect ura, bigotismul, sexismul si tirania.
Nu iti respect religia, n-am motive.

''Iar pe acei vrasmasi ai mei care n-au voit sa domnesc peste ei, aduceti-i aici si ucideti-i in fata mea''
Luca 19:27

| NOname a răspuns (pentru Innsbruck):

Like! laughing

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Innsbruck):

Cred ca totul se limiteaza la respect, asa-i?
O zi buna.

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Innsbruck):

Iar ca să-ți răspund la versetul prezentat de tine, cel pe care ca si toate celelalte versete din Biblie pe care nu le-ai inteles si nu le vei putea intelege niciodata, din păcate. Nu citi doar ceea ce iti convine tie, citește tot începând de la versetul 12. Este doar o mica poveste despre un rege care se sfârșește cu versetul spus de tine. Trist, nu-i asa?
O zi buna.

| Innsbruck a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Intra pe o ureche...iese pe alta, ma duc sa vorbesc cu peretele.

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Innsbruck):

A dat greseala peste tine si nu mai stii ce sa zici? Fugi si vorbește cu peretele, macar pe ala poți să-l aburești cu ficțiunile tale.

| Innsbruck a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Fictiunile mele?rolling on the floor jura-te ca TU care crezi intr-o carte cu tot felul de fantasy-uri imi zici mie de fictiunile MELE. Nu draga nu a dat greseala, pur si simplu mi-am dat seama ca esti prea spalat pe creier ca sa intelegi ceva, refuzi sa cauti raspunsuri si adevarul traind in minciuna.

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Innsbruck):

Refuzi tu sa accepți adevărul. Mi-ai dat acel verset dandu-mi impresia ca Dumnezeu a spus asta, orice idiot poate înțelege lucrul asta. Ți-am arătat ca nu este decât in imaginația ta.
Acea carte este plina de profeții împlinite date exacte si ai tupeul sa spui ca este ficțiune? Știi ce poți numi ficțiune? Documentarele alea de pe net pe care te bazezi tu, create de toti inteligenții, fiecare spunând tot felul de lucruri fara sa aibă nici cea mai mica urma de realitate.
Apropo, intr-un post anterior spuneai ca scriitorii Bibliei sunt niste anonimi. Ești sigur? Se cunoaște fiecare scriitor in parte si culmea, chiar anul în care au scris fiecare. Profesia lor si tot ceea ce făceau ei.
Eu am căutat răspunsurile de mult omule. Răspunsuri clare, nu luate de pe net.

| 愛日本 a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Profetii implinite? Adevar?
Nu exista adevar fara dovezi, profetiile implinite sunt sigura ca nu ai asistat la asa ceva.
'' fara sa aibă nici cea mai mica urma de realitate'' Bine ca are Biblia realitate rolling on the floor Cu o barca care a tinut toate animalele lumii fara sa se manance intre ele, cu o mama virgina lasata insarcinata de propriu fiu (Daca Iisus este Dumnezeu )
Toate profetiile si prostiile in care crezi tu sunt prostii.Nu stiu ce raspunsuri ai cautat tu, si unde (cred ca in biserica) sunt erori toatale. Divinitatea aceasta care va spala pe creiere este doar o inventie a oamenilor din umbra, foarte destepti, pentru manipularea in masa si conducerea lumii, oitele lui Dumnezeu ce sunteti kiss

| Innsbruck a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Te-ai gandit tu sa vorbesti despre adevar si realitate laughing Hai du-te inapoi la ingerii tai din ceruri si minunile profetiile tale rolling on the floor
Cum poti sa zici de adevar si realitate cant tu crezi ce scrie in cartea aia
-Maria avut un copil dar era virgina
-Exista un singur Dzeu dar de fapt sunt trei Tatal, Fiul, Duhul Sfant
-Copilul era Iisus dar el a fost propriul sau tata si fiu
-Dumnezeu i-a facut pe toti oamenii, dar crestini si evrei sunt poporul lui ales.
Daca esti prea prost sa intelegi stiinta, alege religia.
Deci erau 4, Adam, Eva, Cain si Abel. Cain l-a ucis pe Abel si au mai ramas 3. Iar apoi conform bibliei Cain s-a dus in lume si-a gasit femeie si si-a intemeiat o familie. Perfect logic desigur.

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Innsbruck):

Omule, imi pare rău daca te jignesc dar ești total pierdutsi vorbești intr-o totala necunoștința de cauza.
Dumnezeu este Dumnezeu, Isus este fiul sau iar Duhul sfant este cu totul altceva. Faptul ca sunt 3 in 1 este o aberație totala inventata de Ortodoxie.
Cat despre Isus, da omule, a fost născut Maria fiind virgina. A putut crea tot pământul si universul, crezi ca așa ceva ii era imposibil? Unde e logica ta?
Încă odată te-ai lovit de greșeală cu autorii. Dureros.
Hai sa vedem, ce mai găsești de comentat?
" daca ești prea prost sa înțelegi știința, alege religia ". Pai ma inteligentule, religia nu neagă, spre exemplu, vârsta Pământului. In Biblie găsești de toate ma : știință, istorie. Daca tu habar nu ai ce e in cartea aia de ce vorbești ma?
Ca te-a învățat nenea de pe youtube ca nu exista Dumnezeu? Ma faci sa rad.

| Innsbruck a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Nenea de pe youtube? de unde **** le mai scoti si pe astea?
Tu doar crezi ca Dumnezeu a putut crea universul, ai idee cat de infinit este universul? Daca te nasteai in alta regiune nu mai credeai in Dumnezeu, credeai in Bumba, Zeus, Budha si alte minunatii.In Biblie gasesti istorie, da, si in istorie gasesti total altceva decat e scris in biblie, pana si profesoara si-a dat seama chiar la mine la ora de o eroare.
Chiar imi pare rau pentru tine, daca asa de usor te lasi manipular de religii laughing Chiar ma gandesc ca in viitor sa pornesc si eu una, asa ma voi imbogati.

| mysterious1 a răspuns (pentru mODIN):

Lumea a fost un paradis(Gradina Edenului), dar pacatul a schimbat-o, pe langa aceasta lume a pus un zid de despartire intre noi si Dumnezeu.

| Innsbruck a răspuns (pentru mysterious1):

Da,mai,te cred pe cuvant

| mODIN a răspuns (pentru mysterious1):

Am o intrebare:Nu Dumnezeu a inventat pacatul?
Daca da, inseamna ca el nu a vrut ca lumea sa fie un paradis
Daca nu, inseamna ca nu e atotputernic, prin urmare nu exista.
Deci?

| mysterious1 a răspuns (pentru mODIN):

NU Dumnezeu a inventat pacatul! Diavolul a pacatuit primul,"Cine păcătuieşte, este de la diavolul, căci diavolul păcătuieşte de la început." 1 Ioan 3:8. "Şarpele cel vechi, numit Diavolul şi Satana." Apocalipsa 12:9., chiar daca si el a fost creat de Dunmezeu, la fel ca oameni si ingeri au vointa proprie.

| mODIN a răspuns (pentru mysterious1):

Nu Dumnezeu l-a creat pe diavol?

| mysterious1 a răspuns (pentru mODIN):

Ba da. Daca puiul face o greseala inseamna ca gaina ii de vina ca l-a nascut?

| mODIN a răspuns (pentru mysterious1):

Nu,dar gaina nu are de unde sa stie ca puiul va face o greseala. Si sti de ce? Pentru ca gaina nu e Dumnezeu.El stia foarte bine ca Divolul va pacatui.Si sti de ce a pacatuit Diavolul? Ca asa vroia Domnul.

| mysterious1 a răspuns (pentru mODIN):

Dumnezeu doreste ca sa ii slujesti dintr-o dorinta propie, daca Dumnezeu nu sa existe liberul albitru atunci nu il mai crea pe Satan. Uite mai multe aici http://www.amazingfacts.org/....../5219.aspx

| Innsbruck a răspuns (pentru mODIN):

Degeaba, intra pe o ureche iese pe alta

| fllu07 a răspuns (pentru Innsbruck):

Iti trebuie mult timp pentru a dovedi dintre 2 barbati cine ii mai puternic?
o simpla proba de forta, raspunde la aceasta problema.
dar cat timp iti trebuie ca sa demonstrezi dintre aceiasi barbati cine ii mai bun, cinstit?
cam asa ceva s-a intamplat si in creatia lui Dumnezeu. Diavolul nu a contestat puterea lui Dumnezeu, ci modul de a conduce. daca contesta puterea pe loc era traznit. a fost smecher.
in plus gandeste-te ca au fost si alte miliarde de ingeri de fata cand Diavolul a zis ca el poate conduce mai bine. daca Dumnezeu il distrugea, ceilalti ingeri poate ziceau: daca avea dreptate? asa Dumnezeu intelept fiind i-a permis lui Satan sa-si faca mendrele. asa se raspunde la controversa ridicata, se creeaza un precedent, si nu va mai fi problema asta niciodata.
in plus chiar Isus a fost de acord cu faptul ca Diavolul conduce lumea. in Matei 4:10 Diavolul i-a oferit toata lumea pentru un act de inchinare. daca lumea nu era a diavolului, oare nu zicea Isus: ce sa imi dai tu? tu nu ai nimic, lumea ii a lu tatal meu.
mai mult in Ioan 12:31 se spune clar ca, conducatorul lumii va fi judeacat si aruncat afara. daca acesta ar fi Dumnezeu, cine il poate judeca pe el, sau sa il arunce afara?

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Cand va aud ca " Dumnezeu ne pedepsește " imi vine să ma dau cu capul de pereți... Sunteți penibili. Dumnezeu este perfect si voi il faceți razbunator?

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Ei bine, atunci ma mulțumesc ca am fost născut in regiunea asta si ca, cred in ceva ce-mi aduce doar foloase. La nivel mental cat si afectiv. Iar tu, traieste-ti viata frustrata, o viață in care crezi ca te naști, te duci la școală, munca, te căsătorești, copii si apoi gata. Cu atâta monotonie neștiind de fapt ce lucruri minunate ne asteapta. Sau căutând pe youtube alte documentare, fiecare cu mesajul lor si totuși ma întreb : cum știți voi care-i mesajul cel bun? In funcție de numărul de vizionari si like-uri? Presupun ca da.
Nu mai are rost sa ma 'lupt' incercând sa te fac sa înțelegi niste lucruri atât de simple. Meditează la greșelile alea, ca așa iti dai seama cat de multa 'dreptate' ai, si inteligenta. Caci nu ești capabilă sa accepți o parere si s-o analizezi, deși te-ai cam încurcat de atâtea ori.
Nu ma las manipulat de religii, caci sunt atâtea religii, care mai de care cu minciunile lor. Dar totuși, una trebuie sa fie adevărata, nu? happy

O seara buna.

| 愛日本 a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Mai desteptule, de unde si pana unde stii tu atatea despre ea?(sau noi) Ce documentare visezi? De unde stii tu ce crede ea despre viata? Daca te asteapta paradisul in lumea de dincolo de ce te mai chinui sa traiesti? Eu imi traiesc viata din plin, nu inchinandu-ma si slavind pe nu stiu ce/cine, pentru ca viata stiu sigur ca exista. Chiar tu ai zis acum ca religile au minciunile lor, poate a ta este cea mai mincinoasa dar tu habar nu ai. Nu, chiar nu trebuie sa fie una adevarata laughing De unde si pana unde?
Tu faci ce vrei, roaga-te, pierde-ti timpul cu bisericile si alte chestii, eu nu o sa-mi irosesc timpul asa.Nu o sa muncesc, casatoresc si nu o sa fac copii si ATAT. Asa cum crezi tu despre atei, sau necredinciosi.