| americanu00334567 a întrebat:

Daca dupa impartasanie am luat o guma de mestecat..am voie sa o scuip? (sau sa o iau din gura..ptr ca am auzit ca nu se scuipa)

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

În Biblie nu scrie asa ceva. Probabil e o tradiție.

| xerxes1 a răspuns:

O mare tampenie religia asta.

| Staind a răspuns:

Doar in vinul pentru impartasanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impartasania este un ritual crestin lipsit de valoare si de insemnatate. Iti da popa o lingurita de vin din care mai iau si alte zeci de oameni, iti da sa mananci o bucata de paine peste care s-au zis cateva rugaciuni si ce? In afara de spalat pe creier ce alte efecte mai are ritualul asta?

| americanu00334567 explică:

Multumesc oricum.(am inghitit guma m-am gandit ca asa e cel mai bine laughing )