| Moisie a întrebat:

Daca in VT nu exista Iad, si Raiul era aici pe pamant si in viata aceasta,(vezi mitul cu Adam si Eva) dar Iadul a aparut odata cu aparitia lui Isus Christos care dupa invierea sa (pe lumea aialalta) se lauda ca este Seful Iadului, dar nu si a raiului, ...INTREBARE : din ce cauza au impresia crestinii ca dupa moartea lor ajung in Rai cand Raiul este exact aici in lumea pe ei care tocmai au parasit-o, si nu in Iadul unde este Sef Christosul caruia si-au vandut sufletul si si-au daruit viata?

2 răspunsuri:
| blackhawks a răspuns:

Oricat ti' s-ar explica, tu tot pe a ta o ti, parca nu vrei sa intelegi, de ce sa explicam iarasi?

| Moisie explică (pentru blackhawks):

Pai pesemne nu mi s-a explicat NIMIC clar, toti bat campii asa cum faci si tu in loc sa raspunzi la intrebare