| Moisie a întrebat:

Oare cat de tentat trebuie sa fie Iadul, tinand cont de faptul ca 2 miliarde de crestinii intorc spatele lui Dumnezeu Creatorul. si il accepta ca Dumnezeu pe Lucifer(alt nume al lui Isus Christos) doar ca sa traiasca "viata vesnica" in imparatia lui Lucifer... care este Iadul, asa cum o confirma si Isus Christos in Apocalipsa 1:18 unde vedem ca singur se lauda ca este seful Iadului, dar nu si al raiului?
Iata dovada precum ca biserica crestina il slaveste pe Isus Christos cu numele de Lucifer
http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw
Iar dovada ca Isus Christos este seful iadului o gasim in Biblie in Apocalipsa 1:18

10 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Tu esti NECRESTIN, ti-am mai spus. Ia si citeste SFANTA SCRIPTURA ca sa iti dai seama ca ceea ce spui tu aici sunt doar aberatii... Pacat de sufletul tau.

Adresandu-te unei tari in care 99% sunt familii crestine, ce pretentii mai ai tu atunci? Sa ne treci la iudaism? Vrei sa ne "tai împrejur"? pe toti?

| milan9 a răspuns:

De ce adresezi aceeasi intrebare de zece ori la rand?
Care este scopul acestei propagande anticrestine continue?

Sau poate vrei sa ne demonstrezi ca noi crestinii traim vremuri de PERSECUTIE mai rele ca niciodata...

| Moisie explică (pentru milan9):

Pentru ca nu am primit niciodata un raspuns la intrebarile mele, ci doar spam, asa cum faci si tu in loc sa dai un raspuns argumentat.
Imi imaginez foarte bine faptul ca adevarul argumentat poate persecuta minciuna dovedita ca minciuna.
Ba chiar "persecutia" prin ADEVAR poate duce la moartea MINCIUNII, si iti dai seama ce tragedie ar fi asta daca s-ar intampla aata in biserica minciunii in care Dumnezeu este Lucifer Tatal Minciunii si Stapanul Iadului!

| forallatlantis a răspuns (pentru Moisie):

Moisie, imi permit sa scriu direct la subiect si sa-ti arat ca si tu ceri "raspuns argumentat", dar eu iti cer doar... sa pui o intrebare argumentata, sa postezi si transcrierea a ce spune in slujba si apoi o traducere.
Eu cred ca decat sa postezi 10-20 de intrebari cu acelasi video, condimentat cu alte intrebari care au aceeasi substanta, si daca tu ai fi odata sincer si ai stii ce spune in acea slujba si ai impartasii cu toti acest lucru, sansele sunt mult mai mari sa primesti raspuns. Pana acum vad doar intrebari fara sens si fara o acoperire logica.

| Moisie explică (pentru forallatlantis):

Daca tot ceea ce stii tu este bazat pe credinta a proasta, nu poti STII ci numai crede!
Vrei sa vezi unde scrie in Biblie ca Diavolul s-a asezat in biserici si se lasa slavit ca Dumnezeu?
2 Tesaloniceni 2:4 potrivnicul, care se înalţă mai presus de tot ce se
numeşte "Dumnezeu", sau de ce este vrednic de închinare. Aşa că se va aşeza în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu."

Cine este slavit in biserici ca Dumnezeu daca nu FALSUL christos?

| forallatlantis a răspuns (pentru Moisie):

In 2 Tesaloniceni 2:4 se pomeneste de "templul lui Dumnezeu". Aici ai crezut tu ca se refera la biserica? Intreb pentru ca am recitit intre capitolul, dar nu am gasit cuvantul biserica in el. In 2:3 mai pomeneste de "lepadarea de credinta", dar credinta nu are treaba cu biserica.
Ai spus ca acest verset este clar dovada faptului ca D sta in biserici. Deci intrebare concreta: ce anume te face sa crezi ca e vorba de biserici? Care este logica ce te-a dus sa spui acest lucru?

| Moisie explică (pentru forallatlantis):

Esti de-a dreptul penibil.Scuze ca m-am inselat, eu credeam ca si bisericile sunt niste Temple ale lui Dumnezeu si nu doar cladiri ale lui Dracu.
Dar ma bucur ca esti in progres si recunosti implicit ca Biblia NU se refera de loc la crestini, nici la religia lor si nici macar la biserica lor!

| forallatlantis a răspuns (pentru Moisie):

laughing, iar tu esti retard rau de tot. Ar trebui sa fi inchis si legat intr-un subsol parasit.

| Essencest11 a răspuns:

laughing)))))))))))))))))))
Hail Satan! big grin

| Moisie explică (pentru Essencest11):

Si ce te faci daca chiar Satana este acel fals Christos care este slavit in biserici cu numele de Lucifer?