| Steregoi a întrebat:

Daca lasi un subiect in izolare retras de lumea din care provine sau din care isi are originea cu timpul exista riscul sa innebuneasca. Satan a zis: 'nu-i ma da atata atentie omului si te va parasi sau nu te va mai lua in considerare" ( Iov capitolul 1 si 2 ). Dumnezeu stie ca nu toti oamenii vor trece de partea raului si sigur de acest lucru stie ca anumiti subiecti nu vor innebuni de necredinta. Totusi aceste zile de izolare 'vor fi scurtate' pentru ca Dumnezeu nu permite sa fim ispititi si incercati prin izolare peste puterile noastre care suntem cei care nu suntem rapusi de boala molipsitoare a necredintei. Lumea e izolata si rupta de contactul ce-l avea odinioara cu Dumnezeu cand Adam putea conversa cu Dumnezeu adica cu domeniul spiritual din care a provenit si din care i-a mai ramas duhul vietii si un "chip" de memorie unde este memorata Biblia. Izolarea asta a speciei umane a inceput in mod riguros de cand a fost incheiata de scris Biblia de catre ultimul apostol Ioan in jurul anului 100 d.Hr. De atunci nici un inger bun si nici Dumnezeu nu a mai interactionat cu vreun om prin viziuni spre a aduce noi mesaje umanitatii in afara de cartea scrisa numita Biblia.

Ce spuneti?

2 răspunsuri:
| AlexAL275 a răspuns:

Adevărat

| blackmd a răspuns:

Păi poate că și a vorbit cu cineva, dar acel cineva a fost socotit imediat de,, Nebun,, dupa ce a afirmat lumii că a vorbit cu Dumnezeu. big grin