| Aнонимный a întrebat:

Daca noi oameni putem face...
Intr-o seara eram labaie si ma spalam pe fața Deodata ce credeti ca se intampla... Aparuse Blo**y Ma*y am strigat si am luat repede ciocanul din trusa si am spart oglinda(am ghinion 7 ani) si apoi cand sa ma culc nu puteam deoarece visam tot asta in 2 visuri 1.Acelasi vis ca in intamplare 2.se apropia din ce in ce mai aproape de mine pana a venit in fata mea iar repede m-am trezit, inima batea nebuneste... Dimineata cand sa ma trezesc am vazut-o in fața mea foarte aproape vrand sa ma omoare apoi a disparut si sa stiti ca nu am baut nu am fumat si nici nu m-am drogat ce o fi fost?

Răspuns Câştigător
| AstroAlex59 a răspuns:

Cumva spiritul malefic a intrat in contact cu aura ta, in astfel de situatii ar trebui sa faci o pentagrama(steaua in cinci colturi) pe pamant iar in mijlocul ei pui o oglinda, si in fiecare colt aprinzi o lumanare albe, si spui de trei ori „iertare, pentru ca te-am deranjat Bloody Mary„ iar dupa picuri cate o picatura de ceara din fiecare lumanare pe oglinda, apoi o infasori intr-o bucata de material alb si o ingropi in apropirrea unui copac

27 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce este aia : Blo**y Ma*y?

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Povesti, halucinatii si un strat gros de indoctrinare infantila, astea sunt cauzele aparitiei acelei "fantome".

Răspuns utilizator avertizat
| AstroAlex59 a răspuns:

Ai facut prostia sa o invoci in oglinda chiar si in joaca?

Răspuns utilizator avertizat
| AstroAlex59 a răspuns (pentru Aнонимный):

Adica ai spus ceva de genu Bloody Mary arata-te sau vino la mine?

Răspuns utilizator avertizat
| AstroAlex59 a răspuns (pentru Aнонимный):

Funda?winking

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru AstroAlex59):

...cred ca glumea...

Răspuns utilizator avertizat
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru Aнонимный):

Deci,sincer,acum e serios sau glumeai?; Ca se mai "glumeste" pe aici cateodata?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru Aнонимный):

Te sfatuiesc sa citesti Cartea Psalmilor, am vazut un caz recent la Tv, dar te sfatuiesc sa nu desenezi nimic pe jos, caci pentagrama nu simbolizeaza tocmai binele si pacea...ci mai degraba, altceva...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AstroAlex59):

Deci tu crezi in fatome si practici magia, dar nu crezii in dumnezeu?

| AstroAlex59 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Observatie „Cartea Psalmilor„ se numeste Psaltire, cum de un crestin ca tine nu stie asta?laughing
Pentagrama este un simbol precreștin asociat cu venerarea naturii. Anticii considerau că lumea are două componente – cea masculină și cea feminină. Zeii și zeițele lor colaborau pentru a menține echilibrul de forțe. Yin și Yang. Când masculinul și femininul se aflau în echilibru, în lume domnea armonia; dezechilibrul lor ducea la haos. Pentagrama este reprezentativă pentru componenta feminină a tuturor lucrurilor – un concept pe care istoricii religiei îl numesc „femininul sacru" sau „Zeița". În sensul său de bază, pentagrama o simbolizează pe Venus, zeița iubirii sexuale și a frumuseții. Sper ca esti multumit laughing

| AstroAlex59 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Sensurile Pentagramei ‘Anno Domini’.
Primii Crestini au facut legatura intre cele cinci colturi ale Pentagramei cu cele cinci baghete ale lui Iisus si a fost folosita ca un simbol al adevarului si a fost vazuta ca o creatia a Domnului insusi pana in Evul Mediu. Totusi simbolul era mai putin folosit in Sfanta Cruce, care a fost simbolul suferintei intregii omeniri.
In 312 d.Hr. imparatul Constantin a cucerit Imperiul Roman cu ajutorul Bisericii ( pe baza atat militara cat si religioasa ). A folosit Pentagrama si simbolul ‘Chi-ro’ ( Sfanta Cruce ) ca sigiliu si amuleta. Constantin a fost detronat de aceeasi Biserica care a folosit documente false impotriva lui ( care mai tarziu a fost cunoscuta sub numele de ‘Donatia lui Constantin’ ). Sarbatoarea ‘Epiphany’ care celebreaza sosirea celor trei Pastori in casa pruncului Iisus a fost la randul ei o misiune Crestina de a raspandi cuvantul "adevarului" printre ignoranti. Si acestia purtau pentagrama ca simbol ( desi simbolul a fost schimbat intr-o stea cu cinci colturi ).
In legenda ‘Sir Gawain si cavalerul verde’ pentagrama a fost incriptata in sigiliul lui Sir Gawains, facuta din aur si pusa pe scutul acestuia simbolizand cele cinci virtuti cavaleresti: generozitatea, curiozitatea, castitatea, a fi domn si mila.
Evul Mediu a simbolizat ‘bataia infinita’, un simbol al adevarului si protectiei impotriva demonilor. A fost folosita ca o amuleta pentru semnificatii personale si ca un paznic la usa si ferestre. Pentagrama normala reprezenta vara, iar pentagrama inversata reprezenta iarna.
Templarii, un ordin militar de calugari s-au format in timpul cruciadelor. Cel care se altatura acestui Ordin putea aduna mare avere din comorile furate de acestia din lumea sfanta.
Centrul Ordinului Templierilor se afla intre Rennes si Chatres din Franta. Este remarcabil deoarece formeaza un pentaclu aproape perfect dintr-un lant de munti care se inalta cativa kilometri. Exista dovezi ca s-au creeat pentagrame si hexagrame geografice in acea zona, toate avand origine naturala si au cate o capela.winking

| AstroAlex59 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact crestinule, observ ca tu scrii d-zeu cu litera mica, nu cumva e o blasfenie? ...vezi ca te bate doamne doamne laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AstroAlex59):

Sigur nu esti ateu caci atei nu cred in magie, deci esti satanist spirtual sau ce esti?

| AstroAlex59 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uuuu dar de ce te intereseaza ce sunt eu, eu nu cred in nicio religie, cred doar in niste principii care din intamplare anumite religii le sustin, si de ce ateii nu ar crede in magie, daca esti ateu nu inseamna ca nu crezi in nimic, ca ateu poti foarte bine sa crezi in stiinta si in puterea ei de a descoperii.
Si nu mi-ai raspuns la intrebare ce facem cu d-zeu ala cu litera mica... cam faci pacate nu? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AstroAlex59):

Ifine si eu am fost ateu, insa eram depins ca magia nu are legatura cu stiinta fiind ca totul se"petrece" la nivel mental. Dar am aflat ca exista Dumnezeeu. Si am scris in graba de aia am scris Dumnezeuc cu litara mica. Si vezi ca si tu faci pacate gramaticale ca D-zeu este nume ceia ce inseamna ca se incepe cu majuscule.

Răspuns utilizator avertizat
| AstroAlex59 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ma critici pe mine ca am facut acelasi „pacat gramatical„ ca si tine? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aнонимный):

Adevarat nu zic ca nu am vina insa incerc sa imi asum responsabilitatea sima lupt sa nu se mai repete. Iar daca o sa se repete o sa ma ridic din nou pana reusesc sa numai cauzez acceasi greseala. Omul se poate schimba dar multi nu vor sa accepte ca defectele pot fi schimbate in calitati daca lupti si nu te lasi doborit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AstroAlex59):

Ti-am spus m-am grabit si da recunosc ca am gresit.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru Aнонимный):

Cumva spiritul malefic a intrat in contact cu aura ta, in astfel de situatii ar trebui sa faci o pentagrama(steaua in cinci colturi) pe pamant iar in mijlocul ei pui o oglinda, si in fiecare colt aprinzi o lumanare albe, si spui de trei ori „iertare, pentru ca te-am deranjat Bloody Mary„ iar dupa picuri cate o picatura de ceara din fiecare lumanare pe oglinda, apoi o infasori intr-o bucata de material alb si o ingropi in apropirrea unui copac

| AstroAlex59 a răspuns:

Pai eu nu am nicio intebere momentan, iar eu cand am oarecare curiozitati incerc mai intai sa ma documentez( din carti) iar daca acolo nu gasesc informatii folositoare apelez la TPU happy, In cazul acesta tu ai pus o intrebare iar eu te-am ajutatwinking