| 4b a întrebat:

Daca nu esti de acord sa intorci si celalalt obraz, ca ma rog, e prea de tot, atunci iti convine: ochi pentru ochi si...lumea va fi oarba?

Răspuns Câştigător
| olgun a răspuns:

Legea Talionului trebuie sa ramana in picioare.'' Nici o slova din Lege nu va cadea atata timp cat exista cerul si pamantul, mai degraba va cadea cerul decat sa cada o litera din Lege'' spunea un om intelept. Eu va zic sa nu va lasati asupriti, sa nu va lasati jefuiti ..si nu intoarce-ti spatele celui rau.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Nu, imi convine ca politia si justitia lucreaza pentru binele nostru. Ele au menirea de a pedepsi. Infractorii sunt pedepsiti, nu iertati.