| Meme10Memu a întrebat:

Daca oamenii de stiinta ar fi ascultat de Dz sa nu mai umble la lilieci mai aparea virusul acesta mortal la om?

75 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Corect, dar sa crezi in povesti cu o logica stramba si si apoi sa le ridici la rang de cunoastere reala e dovada de naivitate, credulitate si mai putin de inteligenta.

| RAY a răspuns (pentru Meme10Memu):

Steregoi vezi ca eu sunt banat desi au trecut deja 32 de zile dar asta e, in Romania o luna tine mai mult, iti spun asta ca sa nu imi scrii multe ca nu iti pot raspunde, am doar 5 ras pe zi

iisus spune cei care nu cred ca sunt fiul lui iahve vor arde pe vechi in iad,stii versetele lasa vrajeala ca nu tine,nu stim de cv ani,degeaba bagi vrajeli,din dragoste a dat si cancer copiilor, din dragoste da cutremure, urganele care ucid sute de mii de oameni, ma lasi, cu dragostea lui, macar iahve din vt nu e atat de ipocrit precum iisus

| Meme10Memu explică (pentru Algo098):

B a trecut proba timpului si o va trece in continuare. Tu nu ai decat sa te lauzi cu "stiinta" pe care crezi ca o cunosti.

| Meme10Memu explică (pentru Holiday):

Mai vedem noi cine gandeste gresit. Sper sa nu fie prea tarziu pentru tine.

| Holiday a răspuns (pentru Meme10Memu):

Vezi ca esti pe lista neagra a lui Zeus, cica o sa-ti distruga si ultimul neuron. laughing

| Meme10Memu explică (pentru Holiday):

Toti oamenii sunt pe lista neagra adica sunt muritori.

| Algo098 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nimic nu vesnic, vine si sfarsitul B. N-am spus ca cunosc stiinta, mai repede as spune ca nu. Stiinta o apreciez ca da rezultate pe cand B e o fantezie si nu te poti baza pe ea.

| Meme10Memu explică (pentru Algo098):

Vine sfarsitul celor care nu-L respecta pe Dumnezeu.

| Algo098 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Sfarsitul vine pentru toti, ca nimeni nu traieste vesnic, iar B va mai dainui mult de aici inainte ca de prostie nu ducem lipsa niciodata.

| Meme10Memu explică (pentru Algo098):

Sfarsitul prezis in Biblie nu vine pentru toti ci doar pentru cei care nu-L respecta pe Dumnezeu si nu-I acorda atentia cuvenita.

| Algo098 a răspuns (pentru Meme10Memu):

In B se spun multe si toate sunt false.

| Meme10Memu explică (pentru Algo098):

Tu vorbesti?

| doctorandus a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

Am studiat etica la facultatea de filosofie. Prof. Adrian Mirou a predat un curs de etica aplicata (adica filosofie analitica). El nu a afirmat ca Biblia e buna, nu a afirmat ca Biblia e rea, pur si simplu a predat intregul curs fara sa mentioneze Biblia.

Din punct de vedere istoric, moralitatea n-a fost inventata de iudeo-crestinatate. China si Japonia au etica, dar etica lor nu are aproape nicio legatura cu Biblia.

| Meme10Memu explică (pentru doctorandus):

Are legatura cu Dumnezeu Tatal. Biblia e doar o compilatie.

| doctorandus a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu se intelege din ce spui ce fel de legatura ar avea.