| CeTrebuieSaScriuAici a întrebat:

Daca omul are un Dumnezeu, atunci cainii ce au?(in afara de purici)

Răspuns Câştigător
| a3e6u9 a răspuns:

Câinii îl au pe Amarok, bănuiesc că de asta urlă la Lună. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Amarok_(wolf)

| CeTrebuieSaScriuAici explică (pentru a3e6u9):

Cred ca este cea mai plauzibila idee happy

21 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat atat pe noi, oamenii, cat si pe ei.

| LaLaura a răspuns:

Devotament, unul atat de imens incat ii fac pe oameni gelosi.

| danay72 a răspuns:

Animalele nu au fost create cu necesitati spirituale.

Răspuns utilizator avertizat
| Musique a răspuns:

Câinele îl are pe om.

| mODIN a răspuns:

Cainii sunt atai, ca ii duce capul

| Holiday a răspuns:

Cainii inca n-au, dar nu le mai trebuie mult pana sa ajunga la suficienta inteligenta incat sa-si creeze si ei unul sau mai multi.Asta daca nu invata din greselile altora intre timp.

| Mayar a răspuns:

Mai, om lud, ai invatat la scoala, cand erai tanc mic, ca Dumnezeu a creat totul. Ce mai pui ntrebari tampite?

| Dorugar a răspuns:

Caini de obicei au un mantuitor, nu pe Domnul Isus, ci pe Domnul si stapanul lui pe care-l crede vede si il crede ca fiind un Dumnezeu. In rest i se fluiera lui de religie, de "dumnezeii" vostri, dar mai ales de credinta a proasta!

| Innsbruck a răspuns:

Au lesa, iar cei care sunt inteligenti pot scapa de acea lesa.

| Love4Music a răspuns:

O singura inima

| Inception a răspuns:

Ce întrebare mai e și asta, ce ai 5 ani.
Auzi si la asta "Daca omul are un Dumnezeu, atunci cainii ce au?" Alo grădinița. laughing

| agirll a răspuns:

Cainele il are pe om. Cum spune si Biblia "Sa facem om dupa chipul Nostru, dupa asemanarea Noastra; el sa stapaneasca peste pestii marii, peste pasarile cerului, peste vite, peste tot pamantul si peste toate taratoarele care se misca pe pamant."

| forthewicked a răspuns:

MOR
.
Cică înafară de purici rolling on the floor

| Eudaimonia a răspuns:

Păduchi...

| AnimeDaisukiFuckingKillYou1 a răspuns:

Căpușe.

| Gotcu_Vasilica_1975 a răspuns:

Dumnezeu in forma de catelus

| NoName6030 a răspuns:

Ei au un cainezeu? Habarnam. Sau poate ca ei (cainii) ne au pe noi...

| T0T a răspuns (pentru NoName6030):

Mi-ai luat ideea.

| Irina2205 a răspuns:

Pai nu au...tot Dumnezeu e si pentru ei happy