| Inferno a întrebat:

Daca placatele noastre fac parte din planul divin atunci de ce naiba mai suntem pedepsiti pentru ele?
Daca un tip trebuie sa ucida pe cineva,pentru ca asa a scris Dumnezeu planul divin, si acesta se conformeaza, de ce mai este pedepsit?
Sa inteleg ca a asculta de planul divin este un pacat?

13 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Nu exista un plan divin. Cica toti avem liberul arbitru.
Din cate stiu un plan nu se intocmeste in cele mai mici detalii. In fine, nu exista asa ceva cum nu exista divinitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai trudila? numa crestinii fac pacate.tu nu.de fapt vad ca ai scris placate.deci da.placatele voastre ot fi facand parte.pacatele noastre nu.cu ele e alta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptele rele nu fac parte din planul lui Dumnezeu. ci din planul celui rau.

Răspuns utilizator avertizat
| HighParadox a răspuns:

Dupa logica pe care ai folosit-o ca sa ajungi la aceasta concluzie, s-ar deduce ca si pedeapsa face parte din asa-zisul plan divin.

| нσяяσя a răspuns:

Nu este nimeni pedepsit. Noi alegem moartea sau viata singuri deoarece dispunem de discernamant.