| OctavianDanielMaria a întrebat:

Daca se gaseste o persoana sa iti zica sa omori pe cineva, ca asta e voia lui Dumnezeu. Ce faceti.Asta e pentru credinciosi. Acceptati sau refuzati?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Imagineazati ce ar spune un copil de 3 ani,mami nu mi ar spune sa fac asta ca e ceva rau, dar a face asta e pacat desi nu poate sa ma duca mami la pacat, desigur ca daca mami ma trimite la razboi o sa ucid alti inclusiv fiind frati mei,dar mami iarta, mami e iertat cruciadele cand omoram tot ce prindeam, inchizictia, arderea vrajitoarelor, razboaie, dar mami e buna ea a omorat pe toti in potop

| Sn4k3 a răspuns:

Normal

| SG1995 a răspuns:

Well asta e usoara nu o sa accepte, pe motivul de unde stiu ca mniezau si nu michiduta i-a zis la ala sa-i zica sa-i ucide. Intreaba-i: Ar ucide pe cine daca Iisus ar veni personal in care si oase si le-ar cere sa-si ucida copii, sau parinti de exemplu.

| iurii75 a răspuns:

Majoritatea au acceptat și mai acceptă. Chiar dacă nu-și dau seama. Atunci când popii și de o pare și de cealaltă sfințesc armamentul și binecuvântează soldații să aibă succe în a ucide, chiar dacă adversarii sunt tot ortodoxi. Așa a fost în războiul din transnistria, așa e în ucraina acum, așa a fost și mai înainte.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Câte tâmpenii sunt pe lume n-am de gând să le caut

| 6684464 a răspuns:

Depinde de credinciosi. Crestinii nu ar face asa ceva, ei asculta de Cuvantul lui Dumnezeu care spune clar sa-ti iubesti aproapele.

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Aşa este, ai dreptatehee hee

| BogdantheDreamer a răspuns:

Refuz.

Răspuns utilizator avertizat