| PorumbRodica1965 a întrebat:

Daca stiti cu care su t cele mai publicate si citite reviste de pe glob?

Răspuns Câştigător
| Danilau3 a răspuns:

După un sondaj recent, pe primele 2 locuri se afla :
Turnul de veghe, publicat de Martorii lui Iehova - 45, 9 mil. Exemplare lunar și
Treziți-va, publicată de Martorii lui Iehova- 44, 7 mil. Exemplare lunar.

| PorumbRodica1965 explică (pentru Danilau3):

Multumesc si apreciez răspunsul tau.BRavo!

| xerxes1 a răspuns (pentru Danilau3):

Minti.
Doamna a intrebat cele mai citite nu cele mai tiparite.
Eu le arunc cum le primesc tampeniile martorilor lui Jehova.
Toata lumea isi arata dantura in revistele voastre.

| PorumbRodica1965 explică (pentru xerxes1):

Esti foarte destept.Inseamna ca au o dantura frumoasa si fac cu bucurie serviciul încredințat de Isus.Dar tu ce faci? Tu cui ii aparții? Ce dumnezeu slujeste? Caci unu-i bun si unu-rău alege astăzi daca vrei! Caci nu stii maine ce va fi cu viata ta!

| xerxes1 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Nu ai inteles.Martorii lui Jejova ranjesc doar in poze.
In viata de zi cu zi sunt niste stresati care trebuie sa-si faca planul de vizite la domiciliul clientilor.
Mai discut cu ei de mila.
Jehova este si el muritor.
Evreii l-au facut sa para un dumnezeu.Si au reusit sa pacaleasca cateva miliarde de oameni.

| PorumbRodica1965 explică (pentru xerxes1):

Scumpi,cu ce ai probleme? Nu stiu cui trebuie sa porti tu mila? Martorilor sau ei tie? Se poate ca sunt cam stresați ca trăiesc in mijlocul unei lumi înstrăinare de Dumnezeu, o lume in care găsesti tot ce vrei :corupție ipocrizie, calomnie, imoralitate si uite cam ceea ce poate prezenta un exemplar ca tine.De asemenea Martorii se straduiesc sa fie buni cetățeni în tara in care trăiesc, sa fie supusi autorității statului, sa nu vorbească sau sa completeze impotriva ei,sa fie oameni demni devincredere la locul de munca,la scoala,pe strada, nu lasa mizerii in locuri de destindere, pe strada,la locuri de întruniri,se straduiesc sa dea dovada de iubire fata de semeni,tocmai de aceea respecta porunca ce le-a fost data de Regele lor Isus de-a merge la casele oamenilor si de ai caută pe ce interesati sa cunoasca adevarul despre Dumnezeu si scopul sau cu privire la pământ si la semeni,ii avertizează cu privire la sfarsitul acestui sistem care va fi distrus dar din care vor iesiti supraviețuitori printre care ai putea fi si tu.Dar? Tu stii oare ce vrei cu viata ta? Ei, iată multele cauze din care ar putea fi stresați ei trebuie sa muncească cinstit la locul de munca sa nu fure, sa nu-trădeze semeniimsa respecte programul, sa fie buni familiști, isi educă copii asa cum ii invata Dumnezeu, si cel mai important lucru,, participa la sfințirea Numelui lui Iehova in vreme ce altii il hulesc.Ei atâta pot.

| xerxes1 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Jehova a fost un extraterstru amarat care s-a intors pe planeta lui la nevasta-sa dupa ce si-a facut de cap pe planeta asta.
De dumnezeiesc in el avea sufletul, ca orice muritor.

9 răspunsuri:
| PorumbRodica1965 explică:

Cer scuze pentru greseli de ortografie le-am vazut tarziu.

| iurii75 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

La aceasta mă refeream. succes. happy

| Nitroblast a răspuns:

Probabil Forbes si Playboy.

Just my guess.