| Pufuletmic a întrebat:

Dacă ţin post negru și sărut pe cineva, e păcat?

Răspuns Câştigător
| Dorugar a răspuns:

Ai vazut Pufuletz mic, nimeni nu sare sa ne dovedeasca cu versete din Biblie ca Dumnezeu cere sa tii post?
Pai stii de ce nu sar?
Pentru ca in Biblie nu scrie niciunde ca oamenii trebuie sa tina post, si cu atat mai putin periculosul pentru sanatate, Postul Negru!
Asa ca nu-ti distruge sanatatea pentru ca asa te invata fraierii care nu stiu nimic dar cred totul asa a proasta. Daca nici Isus si nici Dumnezeu nu cere nimanui sa nu tina post, atunci nu are rost sa asculti de toti cioflingarii pentru ca mantuirea nu o primesti de la cioflingari, ci numai dela Dumnezeu.
In plus de asta retine ca Isus in Biblie la Matei 6:5 ne cere la toti sa NU mergem la biserica, si ne spune ca daca vrem sa ne rugam lui Dumnezeu sa o facem de acasa.
Sper ca asculti de Isus si nu de cioflingarii sau de sarlatanii care te cred o proasta buna de muls?
Arata-le ca tu nu esti proasta nimanui si nici nu te lasi mulsa sau prostita!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

De fapt e sackcloth and ashes, dorugar
in afara de asta azi e sfantul ionica si daca fata tine la el poate sa jeluiasca cat vrea.

| Dorugar a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai poa sa jeluiasca, ca nu e treaba mea, important este sa nu tina postul negru pe motive inchipuit religioase, ca asta e prostie curata

| Pax3roner a răspuns (pentru Dorugar):

Dumnezeu sa te ajute si sa iti dea minte.

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu se mentioneaza concret despre acest lucru.

| Holiday a răspuns:

Sa tii post nu e pacat, e doar o mare prostie promovata de unele religii.

| sublime89 a răspuns:

Sa tii post negru e pacat. E pacat ca ai fost si tu indoctrinata de fanatici.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca nu inghiti prea multa saliva de la cealalta persoana este ok.

| Dorugar a răspuns:

Sa tii post negru e mare pacat!
De sarutat nu este niciun pacat ci o bucurie sufleteasca bazata chiar pe miezul crestinismului, miez care este IUBIREA!
PS In Biblie nu ti cere nici Dumnezeu si nici Isus sa tii post, cu atat mai putin Post NEGRU, acestea sunt inventiile preotilor pe care Isus ii acuza ca sunt slugile Mamonei numit si Dracu.
Asa ca leapada-te de tot ce este negru sau vine de la slujitorii Mamonei imbracati in negru pentru ca stia nu au alt Dumnezeu decat BANUL = ochii dracului.
Sper ca ai atata minte sa NU faci ce-ti cer preotii ci sa faci doar ceea ce-ti cere Isus si Dumnezeu... iar acestia nu spun nicio vorbulitza despre Post si cu atat mai putin despre Postul Negru!

| pet555 a răspuns (pentru Dorugar):

Da, nu ne-a spus sa tinem post...ci doar cum sa tinem post! Era logic ca o vom face. Da, e mare diferenta

| Dorugar a răspuns (pentru pet555):

Arata-mi in Biblie unde scrie faptul ca crestinii trebuie sa tina post...si eu iti promit ca voi manca un kcat si voi pune pe You Tube filmuletul cu aceasta actiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(O_O)...Da cum? Este posibil? Eu te'as sfatui sa nu faci asa ceva, pacat de tineretea ta...(moastele nu se pun)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde,unde il saruti.

| angelica02 a răspuns:

Da este pacat, pentru ca asta nu se mai numeste post, daca te pupi cu cineva mai ales si pe buze...