| Dorugar a întrebat:

Daca tot sunteti credinciosi, de ce nu credeti si adevarul. si anume acela ca religia crestina este o religie fara nici un Dumnezeu, care a fost inventata la Conciliul Apostolilor de catre un ucigas inconjurat de oameni imorali ca sa nu zic sarlatani, care au inventat o minciuna religioasa prin care sa poata traii bine, punand la baza ei un mit mincinos creat in contul imaginii pozitive al rabinului Isus.
Credeti ca la acea masa la care s-a nascut/negociat religia crestina. alaturi de criminali si sarlatani a stat oare si Dumnezeu?
Aveti vreo dovada prin care sa atestati faptul ca Dumnezeu a trecut de partea crestinilor?
Sau credeti ca este suficient sa lalaliti despre Dumnezeu si sa va bateti joc de Legile Sale, ca dupa moarte sa ajungeti in Rai pentru ca ati ascultat de minciunile unor sarlatani care v-au pacalit si v-au luat banii!

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu nu ascult decat de Dumnezeu si de Cuvantul Sau.

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Tu nu ai nici un Dumnezeu adevarat pentru ca "dumnezeul" tau este Tatal Minciunii!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Stapanul tau, ori de câte ori spune o minciună, vorbeşte din ale lui, căci este mincinos şi tatăl minciunii."

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Din pacate pentru cei ca tine, dovezile despre Big Bang si Evolutie sunt atat de binecunoscute si de evidente incat trebuie sa fi macar lobotomizat ca sa le contesti.
Si tu le contesti!
Cine contesta adevarul? si cine sustine o minciuna niciodata dovedita prin absolut nimic?
Ia s-a aud?

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Aceste teorii au si ele lacunele lor.Nu pot sa fie demonstrate.Nu se poate ca totul sa fi aparut din nimic!

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Vorbesti prostii cat casa!
Ele sunt deja de mult demonstrate, dar cum tu in loc de astro-fizica citesti doar carti scrise de oameni primitivi nu ai cum sa fi la zi la capitolul Cunoastere.
Ele nu au aparut din nimic, ci se se stie si din ce au aparut, im spetza "gaurile negre" care si se gasesc in tot Universul si "inghit" stele si parti de galaxii chiar si in prezent, asa ca nu este ceva noua si necunoscut, pentru ca aceste fenomene de deplasare a astrilor catre o gaura neagra sau spre extindere plecand de la un punct comun, se pot masura cu cele mai moderne si mai performante telescoape si radiotelescoape!

| danut a răspuns:

Care "adevar" fratioare, "adevarul" TAU?
Cumva ai ajuns EXPONENTUL INTELEPCINII UNIVERSALE"? Ti-a crescut IQ-ul la 1000 si n-am aflat? Spune-ne repede ca se zbuciuma "nestiinta" in noi sa aflam "adevarul tau". Apropos, dimineata cand te scoli, folosesti oglinda? Cumva ai vazut pe Regele Solomon (cel mai destept om pacatos de pe terra) in ea si vrei sa ne spui si noua? Ce vezi in oglinda nu este Regele Solomon ca ala e mort de 3000 de ani, tinere filozof ci un anonim oarecare.

| 4b a răspuns:

Cred Cuvantul Lui...
PS: in legatura cu ''sarlatanii''...astia is peste tatwinking

| Dorugar explică (pentru 4b):

Tu sa crezi atunci cand il auzi!
Pina atunci sufla vant de minciuna gogonata,
Dar cei mai multi sarlatani sunt totusi in institutia numita biserica!

| 4b a răspuns (pentru Dorugar):

Nu zic nu la ultima ta afirmatie, insa ce sa le faci?!
Si un surd ce face mah Dorugar, nu crede datorita problemelor lui?! thinking

| Dorugar explică (pentru 4b):

Nu exista surd mai rau, decat cel care refuza sa auda!
Si cati vor sa auda de glasul ratiunii cand au deja capul inbuibat de credinta a proasta bazata pe irationalitate?

| 4b a răspuns (pentru Dorugar):

Tu cu drumul tau, iar cel asa zis crestin, cu drumul lui...

| alex0110 a răspuns:

E o mare prostie ce ai zis! Cred ca esti cineva de alta religie si care vrea sa ne faca pe noi sa nu mai credem in Dumnezeu!

| uguugu a răspuns:

Frate tu observi ca vreo 3 sferturi din lumea asta e ortodoxa sau catolica, in orice caz crede in Dumnezeu si Iisus si in Biblie sau Coran? crezi ca daca spui tu ca religia asta crestina e ceva din flori o sa te asculte cineva cu o minte intreaga? realizezi macar ca nu ai cum sa schimbi atata lume doar pentru ca faci tu parte din vreo secta..nu sunt 2-3 tari sunt atatea miliarde de oameni care sunt crestini si cred in Legile astea pe care tu consideri ca e o minciuna sau ceva de genu...revino-ti frate, pe bune n-ai cum sa schimbi 3 sferturi din glob