| TheWalker11 a întrebat:

Daca tu crezi in Dumnezeu inseamna ca nu poti sa crezi in existenta dinozaurilor care au trait acum milioane de ani? (in biblie lumea a fost creata mult mai recent din cate stiu).

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Au existat si dinozauri si exista si Dumnezeu. Puteai sa intrebi altceva, oare Dumnezei i-a facut pe dinozauri?

| RAY a răspuns:

Cand vei intelege de ce omul crede in dumnezeu vei intelege ca intrebarii de astea nu isi iau rostul

| KamaSutra a răspuns:

Cred in Dumnezeu si cred si in dinozauri big grin

| sabin89 a răspuns (pentru KamaSutra):

În cine crezi mai mult?

| Mayar a răspuns:

Au existat oameni si animale, pasari, etc. Si dinozaurii intra in aceasta categorie. Ce e asa de complicat? thinking thinking

| martzian a răspuns:

Credinta in Dumnezeu nu anuleaza faptul dovedit ca dinozaurii au existat. Trebusoara cu anii inca se mai discuta si se va mai discuta multa vreme.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu nu stiu ca scrie in bible ca lumea a fost creata acum 9000 de ani i.Hr.(de exemplu)
aia cu Adam si Eva e o pilda de fapt ce prezinta evolutia, omul fiind cea mai evoluata specie... nu e exact cum scrie, e mai abstract, bine ca nu stiu ce scrie ca n-am citit-o, dar din ce am mai facut la orele de religie aberez aici

| TrăieşteClipa a răspuns:

In Biblie nu se vorbeste despre creatie.
Biblia crestina incepe deja cu o eroare de traducere.
Elohim au modificat ceva existent, nu au creat nimic.

| LoveBlueSky a răspuns:

Buna! Sincer pe noi nu cred ca ar trebui sa ne intereseaza de dinozaurii care au fost sau nu inaintea noastra.Pe noi ne intereseaza de aparitia noastra in primul rand.

Daca crezi in Dumnezeu, asta nu inseamna ca nu poti crede si in dinozauri deoarece ei au fost distrusi din cauza faptului ca distrugeau pamantul si s-au gasit si probe ca au existat.
Asta e parerea mea! Sper ca te-am ajutat!

| LoveBlueSky a răspuns:

Ca sa mai adaug ceva, sincer, nu cred ca au existat dinozaurii.
Am auzit ca s-au gasit fosile dar multi spun si ca ar putea fi de la altceva deci...

| Dandanache a răspuns (pentru LoveBlueSky):

Deci dinozaurii au fost distruși, s-au găsit probe ca au existat dar în același timp nu au existat. Părerea mea e ca nu ai o părere. Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat