| 1Mihai1 a întrebat:

Daca tu spui ca, crezi cu adevarat in Dumnezeu, atunci ce te-a determinat sa crezi? Experiente nemaipomenite? Pur si simplu?

Răspuns Câştigător
| DragosConstantin a răspuns:

Dupa parerea mea unii oameni nici nu stiu de ce cred in Dumnezeu, ceea ce este amuzant sau altii cred in El numai pentru ca fac parte dintr-o societate in care majoritatea dintre oameni cred in acel Dumnezeu sau altii cred in El pentru ca le este teama ca, daca renunta la credinta in acesta o sa ajunga in iad sau o sa fie pedepsiti aspru, deci observi ca sunt multe motive de ce cred oamenii intr-un Dumnezeu.

| 1Mihai1 explică (pentru DragosConstantin):

Unii oameni nu stiu de ce cred in Dumnezeu, ceea ce rezulta in majoritatea cazurilor ca, nu cred cu ADEVARAT.

| Kramerwalt a răspuns (pentru DragosConstantin):

Tu parca nu credeai!?

| DragosConstantin a răspuns (pentru Kramerwalt):

Am crezut in Dumnezeu, dar nu mai cred din mai multe motive si in caz ca ma intrebi care sunt alea le gasesti la categoria asta ca m-am saturat sa le tot scriu de atatea ori.

| Kramerwalt a răspuns (pentru DragosConstantin):

Ok!

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred pentru ca asa simt. Sunt anumite lucruri in viata pe care le simti pur si simplu, cum e dragostea...nu trebuie foarte multe explicatii si argumente pro sau contra.

| paulici09 a răspuns:

Lool hei ce copii copaci sunteti si ce mai intrebari puneti!

| 1Mihai1 explică (pentru paulici09):

Da! Stiu ca intrebarile acestea depasesc modul de gandire al oamenilor. Stiu!

| paulici09 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Si atunci de ce le mai puneti?

| 1Mihai1 explică (pentru paulici09):

Scuze! Am vrut sa scriu si "majoritatea".