| andreidu a întrebat:

Daca un bebelus moare la scurt timp dupa nastere, nefiind botezat si necunoscandu-l pe Iisus, acesta ajunge in Iad?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
68 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Atunci cand se naste doctorul trebuie sa observe ce e inneregula cu el! In spitale trebuie sa existe apa sfintita iar daca copilul s-a nascut cu probleme si mai are mult de trait atunci asistentele au voie sa-i dea cu putina apa sfintita ca sa nu moara nebotezat!

| EmaS a răspuns:

Domnul Isus a spus:,, Lasati copiii sa vina la Mine, caci Imparatia cerurilor este a unora ca ei''.

Răspuns utilizator avertizat
| dany3la a răspuns (pentru andreidu):

Nu stiu eu asa am auzit de la profa de religie!

Răspuns utilizator avertizat
| dany3la a răspuns (pentru andreidu):

Vai multumesc dar daca tu le-ai sti n-ar trebui sa intrebi tongue

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Chiar este asa de greu? Domnul Isus desi avusese o zi foarte grea, El scoate in evidenta el scoate in evidenta in chip deosebit pe copii ca fiind mostenitori ai Imparatiei lui Dumnezeu.Domnul Isus iubeste copilasii.

| dfadfa a răspuns:

Nu este vina copilului ci a mamei sau a cui era responsabilitatea

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru EmaS):

Dar daca nu sunt botezati asa cum zice El ca cine nu se va boteza, si zice "cine" (cuvantul "cine" e pentru toata lumea) nu vor intra in imparatia cerului.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Dumnezeu nu calca dreptatea. Caci judecatile Sale sunt absolut drepte si sunt aplicate fara deosebire de persoana.Ei insisi nu poarta nici o vina pentru soarta lor. Cand au fost adusi copiii mici la Domnul Isus, El scoate in evidenta cu aceasta ocazie in chip deosebit pe copii ca fiind mostenitori ai Imparatiei cerurilor.

| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Dumnezeu da posibilitatea fiecarui om sa aleaga.,, Iau azi cerul şi pământul martori împotriva voastră că ţi-am pus înainte viaţa şi moartea, binecuvântarea şi blestemul. Alege viaţa, ca să trăieşti, tu şi sămânţa ta,,

Răspuns utilizator avertizat
| WholeWorldTeam a răspuns (pentru EmaS):

Copii poarta pacatul stramosesc care se iarta numai prin botezwinking Si mai poarta si pacatele parintilor asta in cazuri de blesteme sau de viata necuvincioasa din partea lorwinking

| EmaS a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

"Celorlalţi le grăiesc eu, nu Domnul: Dacă un frate are o femeie necredincioasă, şi ea voieşte să vieţuiască cu el, să nu o lase. Şi o femeie, dacă are bărbat necredincios, şi el binevoieşte să locuiască cu ea, să nu-şi lase bărbatul. Căci bărbatul necredincios se sfinţeşte prin femeia credincioasă şi femeia necredincioasă se sfinţeşte prin bărbatul credincios. Altminterea, copiii voştri ar fi necuraţi, dar acum ei sunt sfinţi.,,

| nelu88 a răspuns:

Se lasa cu bataie pe aici =?=

| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Ar trebui sa o vezi, ca te pretinzi inteligent.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru EmaS):

Textul pe care tu mi-l dai nu are nici o legatura cu botezul copilului.

| sav8930 a răspuns:

Copiii avortati si cei care mor la nastere sau pana in botez ajung in rai.

| EmaS a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Poi tu nu intelegi esentialul.Adica ca el este mantuit prin unul din parinti, daca el moare inainte de a putea lua o decizie.

| Nucreeed a răspuns:

Crestinii astia nu inteleg? cum ar putea raiul si iadul sa coexiste? cum ar putea o persoana sanatoasa la minte si iubitoare sa fie fericita in rai stiind ca milioane de oameni inocenti sau nu sunt torturati acolo pentru eternitate?
raiul asta e chiar asa lipsit de empatie si plin de psihopati?

Sa nu veniti cu raspunsuri deviate de la subiect ca's satul.

| Nucreeed a răspuns:

Haha vroiam sa pun itnrebare pe site dar de fapt eu raspundeam aici laughing

| M25M a răspuns:

Sunt uluit de unele raspunsuri...

Răspuns utilizator avertizat
| sav8930 a răspuns (pentru andreidu):

Vorbesti de iad si de rai de parca ai fost acolo si te'ai intors sa contrazici oameni pe pamant oh go on

| milan9 a răspuns:

Dumnezeu nu abandonează niciodată pe nimeni, cu atât mai puţin un copil nevinovat!

| EmaS a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Dar de unde le scoti, draga?

Răspuns utilizator avertizat