| GhostRiderdark2004 a întrebat:

Daca de exemplu un bebelus nu este botezat si nu va fi botezat deloc, va ajunge in iad fara a face nici un rau.

13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E o afirmatie?

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, pentru simplu fapt ca iad nu exista, nici suflet.

| Doub a răspuns:

Nu, nu ajunge în iad.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Este spre binele lui daca nu este botezat sau vaccinat.
Nu o sa devina un zombie usor de manipulat.

| suffarstar a răspuns:

Nu există rău.

| Aberdeen a răspuns (pentru suffarstar):

Dar există bine. laughing

| suffarstar a răspuns (pentru Aberdeen):

Nici aia. laughing

| 6684464 a răspuns:

Cam asa gandesc ortodocsii...
Protestantii si neoprotestantii spun ca nu are nici un rost sa fie botezat un bebelus. Unde ai vazut in Biblie ca bebelusii se boteaza? Isus s-a botezat cand a fost bebelus?

Eu am fost botezat la ortodocsi, dar nu sunt de parte lor sau a altora, sunt de partea Bibliei... Religiile in jurul ei s-au format, fiecare impunandusi punctul de vedere(uneori mai exagerat si prost inteles)...

Eu unu nu cred ca un bebelus ajunge in Iad. Nu scrie asta in Biblie, sau daca scrie spuneti-mi si mie versetul.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Nu exista dzeu.

| 0Alexander0 a răspuns:

Nu-ti fa griji, nu o sa se intample nimic. Fii si tu mai sceptic, nu crede tot ce ti se spune. Abia e la timpul de botez, si tu te gandesti la moarte? Iti irosesti viata...

| Starla14 a răspuns:

Este o prostie. Nici macar nu stim daca exista rai sau iad.
Stai linistita, decat sa fie botezat, iar cei de care sa asculte sa fie niste barbosi care umbla in Mercedes cand noi nu avem nici bicicleta, mai bine ramane nebotezat.

| GhostRiderdark2004 explică (pentru Starla14):

Eu sunt baiat Nus fata.

| SmokeGun a răspuns:

Nu nu o sa ajunga, si voi aia "Ateii" mai taceti din gura, stiti voi ce exista si ce nu?