| anonim_4396 a întrebat:

Daca unii oameni doresc sa se incinereze si sa le ingroape cenusa in pamant sau sa o arunce intr-o apa, cum vor intra ei la marea judecata cu trupul daca nu il mai au?

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mda interesanta intrebare si gandire laughing pfff te doare mintea ce poti intreba, pe bune.
Dar daca ingropi un mort, ala ramane asa intreg? Deci ca e ingropat dupa moarte, sau ca e ars tot aia este, adica coprul ala se duce militar laughing
Ei ce spui?

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Judecata cea mare e doar in cartea cu povesti pentru prostit naivii nestiutori. Dupa ce a murit, nu mai e nimic pentru acel om si nu mai conteaza daca e incinerat sau inhumat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

≈))) poate pentru ca nu exista o judecata.
Si eu acelasi lucru as dori dupa moarte doar ca cenusa sa fie aruncata in spatiul cosmic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce vrei sa fii incinerat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca sa calatoresc prin spatiu, sunt pasionat de univers si misterele sale. Sa am ocazia de a calatorii prin univers o lunga perioada de timp mi se pare ceva mai fain decat sa fiu aruncat ca un caine in groapa si dupa viermii sa se infulece pana la os.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai liniștit, Dumnezeu cheamă lucrurile care nu sunt ca și cum ar fi... Desigur, incinerarea nu este creștinească, dar au existat de-a lungul istoriei creștini care au fost arși de vii sau devorați de fiare... Trupurile lor se vor arăta la prima înviere, îmbrăcate în neputrezire. happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vise, vise - vorba unui cantec - pentru a prosti prostimea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Marea Judecată nu cred că oamenii se vor prezenta în trup ci doar în spirit.

| h379m3973423 a răspuns:

Scrie că vor primi un trup, nu că se va regenera cel stricat.