| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Cangurul traieste numai in Australia? Ca doar arca lui Noe S-a oprit pe Ararat

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Biblia este o carte de povestiri unde cateva personaje si-au scris impresiile asa cum au vrut ei. Nici nu stiu daca sunt cateva personaje sau sunt fictiuni! Un creator exista. Altfel nu se poate explica existenta universului. Din nimic nu poti face ceva decat daca este o minune. Neomarxistii intreaba pe Creator cine l-a facut? Tocmai asta-i minunea si taina. Poate ca o sa aflam cand vom muri!

| Lukasssz a răspuns:

Nu traiesc doar in Australia.Traiesc si in Noua Zeelanda.

Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns:

Încerc eu o teorie:

Au plecat animalele din arcă, s-au înmulțit prin metoda clasică de incest biblic, au populat tot globul ("cum au trecut de ocean?" probabil că vrei să întrebi. Foarte simplu, aici intervine Moise), apoi selecția naturală și-a făcut treaba și fiecare specie a rezistat în mediul adecvat ei.

Înainte să-mi sară cineva în cap: nu-s religioasă și nici credincioasă.

Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E ciudat să fii anti-religie, dar să nu știi ce e aia selecție naturală (dacă știai, înțelegeai și raspunsul meu). big grin Un search pe Google poate te ajută. Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai găsit pe Google deci cum e cu selecția naturală laughing E suficient atât, bravo! Mai multe pretenții nu (mai) am big grin

Răspuns utilizator avertizat
| AlienGod a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ba da. Nu merge știință fără religie și religie fără știință.

| 19flo79 a răspuns:

Cangur = magar pe arcuri laughing
De pe Ararat a sarit, țuști in Australia

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Motisor a răspuns:

Ca sa nu se sperie de tine in Romania.

| Mtoni a răspuns:

Doar nu crezi că Noe a avut posibilitatea să adune din toate animalele existente pe Glob. Potopul cred că a avut loc dar nu chiar așa cum scrie în Biblie.

| ShREKT a răspuns:

Pentru ca nu e adevarat ce scrie acolo