| OctavianDanielMaria a întrebat:

De unde a plecat arca lui Noe? Se stie ca s-a oprit pe Ararat. Si de unde mancare dupa potop? Animalele mureau de foame, la fel si cei 8 oameni.

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Intreaba-l pe... Noe. happy

| doctorandus a răspuns (pentru cristi202):

Pentru savanții creștini știința de carte e mai importantă decât dogma bisericii lor.

| halogen001 a răspuns:

Zeul care "a facut tot ce exista" avea nevoie de Noe si de arca lui ca sa isi indeplineasca "dorintele" happy

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa da laughing

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se vede ca nu happy Isi dau importanta si se compara cu zeul din poveste happy

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Corect happy Zeul e asa de puternic, asa de inteligent, asa de iubitor, asa de cinstit si are atâta știință cat au avut cei care l-au inventat.

| oglindasultanului a răspuns:

Fluviu tigris

| Cretinul112 a răspuns:

Eu cred ca Noe a luat mostre ADN in arca. rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cretinul112):

Nuuu, a avut un replicator ca ala din Star Trek si gata. happy