| RAY a întrebat:

De cand sectanctii reprezinta crestinismul sau vocea crestinilor ortodoxi si catolici? Sunt foarte curios

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Majoritatea crestinilor sunt sectanti. Putini sunt cei care nu se incadreaza nici la protestanti, nici la catolici, nici la ortodocsi, dar nici la alte secte (mormoni, martori). Cu siguranta acest mic procent (probabil sub 1%) nu reprezinta vocea crestinismului.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Omule sectancti =cei care au aparut prin erezie, catolici, ortodoxi nu sunt sectancti

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Cum nu? O sectă este un grup dintr-o religie mare.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sect

| RAY explică (pentru AC4S4):

Bine,sectancti de gradul 1 restul sunt de gradul 2 )))))))))

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Si tot nu mi-ai zis care sunt acei sectanti?