| MadagasHardwell a întrebat:

De când vom intra în postul Paștelui?

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"postul peștelui"? =))
Oare ai greşit categoria şi doreai să postezi la "Trivia/Amuzante"? :))

Mda, în cazul în care doreai să te referi la "Postul Paştelui", atunci DEPINDE de religie...

La creştini ortodocşi Postul Paştelui începe din data de 14.03. 2016 ( azi fiind "lăsatul secului ) - vezi Calendarul de la linkul :
http://patriarhia.ro/calendar-ortodox-martie-193.html

Iar la catolici Postul Paştelui a început în Februarie - vezi Calendarul de la linkul :
http://www.catholica.ro/calendar-romano-catolic-2016/2/

Toate cele bune!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Postul paștelui, nu peștelui, paștele lu pește.

| Alyra a răspuns:

De mâine. Postul Paştelui ţine 7 săptămâni.

| NevastuicAaA a răspuns:

Pe 14 martie si tine pana pe 30 aprilie.

| NevastuicAaA a răspuns:

14 martie, maine!

| MadagasHardwell explică:

Pastelui * (autocorectarea e de vina )

| MitzaaRulzz a răspuns:

Intram in 14 aprilie in *postul pestelui* laughing)

| NevastuicAaA a răspuns (pentru MitzaaRulzz):

Daca te referi la raspunsul meu am editat imediat dar vad ca dureaza ceva sa se schimbe...

| MitzaaRulzz a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Stai linistit, credeam ca ai facut-o intentionat, mi s-a parut amuzant... Funda? *puppyeyes*

| NevastuicAaA a răspuns (pentru MitzaaRulzz):

Ai incurcat persoanele laughing Nu sunt eu ala cu "pestele".

| MadagasHardwell explică (pentru NevastuicAaA):

Deci pe 14 martie sau aprilie?