| danimarinescu a întrebat:

De ce asocierea cu masoneria este o insultă?
Cum înțeleg români masoneria?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

E o organizație demonica.

| danimarinescu explică (pentru ania):

Și creștinismul la fel? Din moment ce masoneria are la baza bilbla, Coranul, Talmudul

| ania a răspuns (pentru danimarinescu):

Cei din lojele înalte care au ieșit din masonerie au spus ca li s&cerut sa declare ca satan e stăpânul universului ceea e contra Bibliei.

| danimarinescu explică (pentru ania):

Posibilitatea să fie adevărată aceasta afirmație este minimă dar nu o contest, din punctul meu de vedere. Gradele masonice înalte despre care ai menționat, din câte știu eu, sunt oameni inteligenți bogați extrem de bogați și puternici. Și masoneria nu-i curtea școlii din cartierul Pantelimon sau Militari, azi intru mâine nu mai vreau, că voi vă jucați cu obiecte contondente.

5 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Masonería este sinónima cu SINDICALISMUL. Sunt miscari care stau in umbra. Exact ca in comunism cu securitatea. Oamenii nu erau liberi ci se autocenzurau atunci cand trebuiau sa faca ceva peste regim. Eu cand am spart gheata si am inceput sa ma implic in subiecte mai sensibilie para am simtit acele bariere sociale in interiorul meu. De fapt noi simtim spiritul unei societati si ne incadram in limitele ei. Eu cum sunt capabil sa fac ceea ce fac ei din umbra si sa marchez destinul si sa nu pactez sau unesc cu ei, le este ciuda.

Deci masonii, iluminatii si toate miscarile astea sunt sindicalistii (miscarea muncitoreasca) care iti spune tie ca poate sa iti opreasca furgoneta, ca te vede tot timpul. Ca nu esti destul de bun in viata. Ca trebuie sa te bagi in focare unde exista mult stres, ca nu ai dreptul la vacanta. Ca trebuie sa stai peste program, ca vorbesti mult, etc.

Putin este mail bun decat occidentu, pe degeaba ucrania vrea sa fie mana de lucru ieftina pentru europa. Europa vede in ucraina un superom care nu are nevoie niciodata de pastil si nu se imbolnaveste si o mana de lucru de 10 ori mai mare decat copiii ei. Cand ii vad se gandesc la expectative si randamente pe care trebuie sa le suporte ei. Institutiile si masele tot ei le controleaza. Acolo sunt pusi oameni care sunt obedienti si le fac jocul.

Deci astia din umbra. Securistii, sindicalistii, etc., sunt cei care fac jocul. Tu crezi ca te intalnesti cu o persoana insa de fapt ei sunt o miscare. Daca cumva esti liber ci nu te comporti dupa vointa lor, iti vin cu tot felul de mensaje subiantelese care au scopul sa te intimideze. Mai buni erau comunistii care actionau pe fata si real decat occidentalismul care face exact asa insa din umbra. O fac mai camuflat si subtil.

Nu am nimic cu ei, ca multi sunt prietenii mei. Insa este bine sa tineti cont si de lucrurile astea daca vrei sa intelegeti lumea si stiinta oficiala de la suprafata. Aia care sunt introvertiti si tac, nu sunt nebuni, au inteles lucrurile astea, de aceea le merge bine.