| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

De ce ateii spun ca nu exista scop, sperante si pacate in viata?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bogdan te pregatesti de inviere?
ateismul nu afirma ca nu exista scop, sperante, pacate in viata, nu scrie asa ceva in definitia ateismului
daca un suporter de la steaua spune ca viata nu are scop inseamna ca toti suporteri cred la fel? ai intrebat tu toti atei de ai ajuns la concluzia asta? nu cred, in Romania sunt 20 de mii de persoane atee deci ti a luat ceva timp sa-i intrebi
nu credem ca exista scop divin in viata,dar nu ca viata nu are un scop,fiecare ateu poate avea un scop cunoasterea,iubirea, calatoria prin lume etc ca orice om si el are scopuri, sperante si greseste in viata, dar cum pacatul e relativ de la religie la religie nu credem in pacate divine, dar nu ne consideram perfecti sau fara greseli, cu toti facem greseli, exista legi care sa ne pedepseasca daca facem rau

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Nu toti, dar majoritatea cu care am vorbit au confirmat asta.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Sunt curios pe cati ai facut studiul,eu unu recunosc ca persoane atee doar cateva persoane,nu toti care jignesc pe dumnezeu sunt persoane atee, exista deisti, panteisti, agnostici, satanisti etc

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Probabil pentru ca asa o traiesc, fara scop, fara speranta. Trist.