| anonomam a întrebat:

De ce casatoria la ortodocsi se realizeaza numai cu rudeniile pana la gradul 7?
Stiu ca era o referire de genul in Vechiul Testament.
Care era? Vreau va rog insistent sa mi raspundeti cat mai dezvoltat cu versete.
Multumesc!

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum adica se realizeaza numai cu rude de gradul 7?

| Meme10Memu a răspuns:

Intrebare la misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu căsătoria între rude până la un anumit grad este interzisă în creștinism. Iar medicina confirmă ce Biblia a exprimat cu mult înainte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica casatorie cu rude pana la gradul 7? adica ce... Poti sa te casatoresti cu sora ta sau mama ta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am scris că este interzisă...nu poți. Pot rezulta copii cu mutații genetice. straight face