| AltcinevaPeAcestCont a întrebat:

De ce cred unii creştini că rockerii sunt satanişti sau atei? Nu e adevărat, până şi "sataniştii" aştia cred în Dumnezeu!
http://www.youtube.com/watch?v=yqrAPOZxgzU

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Raiul nu ar mai avea aceeasi stralucire fara scumpul meu Isus!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru EmaS):

Tu ai fantezii cu isus nu gluma...

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

E scumpul tău?
http://www.youtube.com/watch?v=eJlN9jdQFSc

| EmaS a răspuns:

Isus este cel mai frumos dintre oameni.

| andreiush25 a răspuns (pentru EmaS):

Vai te implor...nu mai crede tot ce citesti. Cum sa crezi ca Hotel California are mesaje subliminale...Maine poimaine si muzica house are legaturi sataniste. ATI INNEBUNIT CU TOTII?
Si incepi sa ma sperii. Scumpul tau isus? Really women?

| AltcinevaPeAcestCont explică (pentru andreiush25):

Femeia asta e indrăgostită de Iisus rolling on the floor Biblia îţi cere să-L iubeşti dar nici să te îndrăgosteşti şi să ai fantezii cu El... rolling on the floor

| Bogdanux a răspuns:

Muzica rock n-are nicio treaba cu religia din punctul asta de vedere, c'mon.Religia, fie ea existenta sau inexistenta, e pur personala si atat. Spre exemplu, din trupa X, 2 membri sunt catolici, unul budist si altul e ateu/agnostic/necredincios/whateva'. Contituie toti trupa respectiva? Da, pentru ca au lucruri in comun privind muzica.Simple as ***.

| M25M a răspuns:

Orice este "non-crestin" este considerat rau, prin urmare trebuie marginalizat si apoi ostracizat... Adica pe bune, daca nu esti crestin pentru ce sa mai respiri degeaba?

| Maxim96 a răspuns:

Sigur ca cred, dar oricum sunt departe de El.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Până şi "sataniştii" aştia cred în Dumnezeu!"-Păi este logic, dacă crezi în satana, trebuie să crezi și în Dumnezeu.
Bă, într-un fel au dreptate și "creștinii" ăștia.În general black metal-ul este asociat cu satanismul.Deci în proporție de 5% (rock-ul) este legat de satana.

| alexdskl a răspuns:

Sex pistols satanistii? raised eyebrows