| Robert321 a întrebat:

De ce credeti cand moare un om spiritul lui ramane in casa.

10 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Spiritul al uinui trup care moare intr-un accident, poate sa ajunga sa se rataceasca, sa nu mai gaseasca calea spre viata de dincolo, el ramanand blocat pe aceasta planeta.

| nesuferit a răspuns:

Cand mori, e ca si cum ai adormi fara sa te mai trezesti, fara spirite, ingeri si demoni, fara reincarnari in pietre samd

| LineGuide a răspuns:

Sufletul sta pe pamant pana la ingropaciune, apoi se ridica la ceruri si isi primeste Judecata in fata Creatorului.Doamne ajuta!

| Archdaemon a răspuns:

Intreaba-l!

| 4b a răspuns:

big grin suflarea de viata mere la Creator...

| RAY a răspuns:

Eu il inchind in borcan si ma rad de spiritul ala

| dragos9234 a răspuns:

Nu prea inteleg ceva, tu ai pus o intrebare? sau doar ai spus ceva?
Si ca sa raspund(asta daca ai pus o intrebare):
Spiritul nu exista asa ca nu poate ramane in casa.

| Narfundo a răspuns:

Cand sunt conflicte ne'ncheiate persoana decedata paraseste mai greu lumea celor vii. Uneori au nevoie de ajutor din partea telepatilor, preotilor, etc

| Silviuloan a răspuns:

Mai lasati mai Discovery si nu va mai uitati la toate prostiile... sunt de acord exista Rai,iad, ingeri, demoni, spirite dar sa nu exageram. Toate sunt posibile, dar numai prin rugaciune acestea vor fugi.

| FilipPetru a răspuns:

Pentru ca a trait in acea casa.