| Damian738373738 a întrebat:

De ce foarte multi tineri cad in capcana curviei, preacurviei, si tot mai multi îl resping pe Iisus Hristos şi traiesc o viața destrabalata? Oare merita pentru cativa ani De placere sa suferi o vesnicie in Iad? Oare merita sa îi slujim Satanei prin pacatele noastre care le facem, în loc sa îi slujim lui Iisus Hristos si sa fim cu el în Rai?

115 răspunsuri:
| Scarbo a răspuns:

Oare merita sa te inchini lui hristos si nu lui zeus? Toata viata sa crezi intr.un zeu fals ca mai apoi sa arzi in iadul lui zeus?

| RAY a răspuns:

Ca ateu ce sa spun? traiesc intr o tara de crestini si aflu asta de la tine, wow, ma mir

| Damian738373738 explică (pentru Scarbo):

Domnul Iisus spune în prima porunca"Sa nu ai alti dumnezei in afara de mine.Air in a Doua porunca spune "Sa nu te inchini la idoli si nici la vreo infatisare

| Damian738373738 explică (pentru RAY):

De ce ai ales sa nu crezi in Dumnezeu? De ce te lasi ispitit de diavol. Uita-te pe YouTube despre povestea Unui ateu care a fost in Moarte clinica https://m.youtube.com/watch?v=wS4L62CG434&t=3652s

| doctorandus a răspuns (pentru Damian738373738):

Eu cred in Dumnezeu. Nu in Dumnezeul tau, bineinteles.

| Damian738373738 explică (pentru RAY):

Dumnezeu a trimis pe singurul sau fiu Ca oricine crede in el sa nu piara ci sa aiba viața vesnica. Ceretii lui Domnul Iisus iertare si el va va ierta.ca va veni acea zii cand veți murii şi vă va Judeca cu dreptate, si atunci va veți întalnii cu el, şi cum l-ați respins Voi pe el, asa va va respinge si el pe voi si o sa plangeti si o sa va blestemati si ziua care voi v-ati nascut. Vreau sa îl cautați pe Domnul Iisus.ca si eu la randul meu am avut o viata destrabalata si Decand ma îl caut pe Domnul Iisus viata mea s-a schimbat in bine.

| Damian738373738 explică (pentru doctorandus):

Adica nu crezi in Iisus Hristos si incalci porunca Domnului si te inchini la idoli, Asta vrei sa spui?

| Damian738373738 explică (pentru Scarbo):

Daca as putea ti-as da un mare dislike dar nu pot Daca nu crezi in Dumnezeu si nu poti Ajuta intr-un fel nu o mai face. Nu te Judec dar ai ales sa nu crezi in Iisus Hristos fiindca tu nu vrei sa renunti la Viciile tale sau la pacatele tale sub Nicio forma. Tie oricat ar incerca sa iti dovedeasca oamenii de existenta lui Dumnezeu nu o va putea face fiindca tu nici in ruptul capului nu vrei sa crezi in Dumnezeu. Si daca vreodata ai vrea sa aflii adevarul cautai cuvantul domnului Iisus in Biblie, si o sa gasesti raspuns la tot ce ți se întampla si de ce ai viata care o ai în prezent. Niciodata nu stii cand vei murii. Dumnezeu te poate lua oricand.ca sa te judece pentru ce ai facut. Si eu sunt un pacatos dar macar cred in Dumnezeu si regret mult pacatele mele. Nu sunt pocait sunt Crestin Ortodox, iar daca vrei sa îl urmezi pe Domnul Iisus Leapadate de tine si viciile tale si ia toate necazurile din viata ta ca o binecuvantare de la Domnul Iisus si urmeazal pe Domnul Iisus. Sper ca nu te-am suparat. Dar vreau sa le spui si la alții ce ti-am spus eu tie.

| Scarbo a răspuns (pentru Damian738373738):

Si in miturile despre zeus se spune ca cine nu i se inchina lui sau nu.i aducea ofrande le omorau familiile si le distrugeau avutiile asa ca ai grija in cine nu crezi.

| Scarbo a răspuns (pentru Damian738373738):

Tu ai fost vreodata in moarte clinica?

| Scarbo a răspuns (pentru Damian738373738):

Da tu te inchini lui dzeu si la alti idoli de exemplu sfintii.

| Scarbo a răspuns (pentru Damian738373738):

Ai spus 2 lucruri contradictorii : iti pare rau de pacate, dar pentru tine pacatele sunt o binecuvantare devla dzeu, cum vine asta?

| doctorandus a răspuns (pentru Damian738373738):

Eu nu primesc porunci de la Dumnezeul tau si nu ma inchin la idoli.

| doctorandus a răspuns (pentru Damian738373738):

1. Dovedeste ca Dumnezeu tau e real. Orice teolog doxat va recunoaste ca nu se poate face asta.

2. Dovedeste ca Dumnezeul tau a dictat Biblia. Orice teolog doxat va recunoaste ca nu se poate face asta.

3. Dovedeste ca ortodoxia are singura interpretare corecta a Bibliei. Orice teolog doxat va recunoaste ca nu se poate face asta.

D-aia nu ma inchin zeului tau: nu ai de unde sti daca ceea ce afirmi este adevarat sau fals, dar tii mortis sa ne inchinam zeului tau. Nimeni nu poate sti daca zeul tau e real.

| Damian738373738 explică (pentru doctorandus):

Vai de voi cei care nu credeți In Hristos şi îl respingeți pe domnul. Vreau cu tarie sa va intorc la credința caci va veni ziua Aceia cand Domnul Iisus va judeca Lumea cu drepta. Uita-te pe Youtube despre povestea unui ateu convins care era la fel.ca si tine si care a fost in Moarte Clinica. Domnul Iisus spune.ca nu poți sluji la doi stapani. Diavolul va tulburat mintile sa nu vedeți adevarul şi sa va castige sufletele. De ce va lasati asa de influentati. Domnul Iisus vrea ca va judeca Lumea cu dreptate, caci el este Calea, Adevarul si Viața si el a murit pe cruce pentru pacatele noastre, pentru.ca noi prin ascultare, si credința în Domnul Iisus sa renuntam la pacat si sa îl urmam pe el. NU îl mai huliți pe Domnul Iisus el si a dat viata pe cruce.ca voi prin pocainta Adica prin Spovedanie si renuntarea la pacat sa fiti mantuiti.

| Damian738373738 explică (pentru Scarbo):

NU ma inchin la sfinți si el m-a ajutat tot timpul pentru.ca cred in el, si cred.ca a murit pe cruce pentru pacatele mele. Ai vrea si tu sa îl accepti pe Domnul Iisus in viata ta ca Mantuitor si Domn

| Damian738373738 explică (pentru Scarbo):

Crrdinta e bazata pe Crima si Agresivitate Ceia ce Domnul Iisus adevarat nu ameninta pe nimeni, el este bun si iubitor, si ne va ierta pentru pacatele noastre. Domnul Iisus nu a a menintat pe nimeni. El este impotriva Crimei si a celor mandrii. In cele 10 porunci din Sfanta Scriptura spune "Să nu ucizi"Domnul Iisus este impotriva crimei. Nici ucenicii domnului Iisus nu credeau ca el este Iisus fiul lui Dumnezeu dar pana la urma au crezut, cand au vazut,.ca el a inviat a 3 a zii dupa Scripturi. Urmareste filmul cu Domnul Iisus Hristos si vezi Câte a patimit el pentru păcatele tale si ale noastre. Îl gasesti pe Youtube are 6 ore dar il poti derula sa vezi ce zice el in Cuvantul lui.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru ca nu toata lumea crede in dumnezeul tau, LOL. Si fiecare are propriile lui valori morale. Sezi bland si vezi-ti de pacatele tale.

| Damian738373738 explică (pentru Scarbo):

Credinta ta e bazata pe Crima si Agresivitate Ceia ce Domnul Iisus adevarat nu ameninta pe nimeni, el este bun si iubitor, si ne va ierta pentru pacatele noastre. Domnul Iisus nu a a menintat pe nimeni. El este impotriva Crimei si a celor mandrii. In cele 10 porunci din Sfanta Scriptura spune "Să nu ucizi"Domnul Iisus este impotriva crimei. Nici ucenicii domnului Iisus nu credeau ca el este Iisus fiul lui Dumnezeu dar pana la urma au crezut, cand au vazut,.ca el a inviat a 3 a zii dupa Scripturi. Urmareste filmul cu Domnul Iisus Hristos si vezi Câte a patimit el pentru păcatele tale si ale noastre. Îl gasesti pe Youtube are 6 ore dar il poti derula sa vezi ce zice el in Cuvantul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai observat că mai mult fetele sunt sataniste?

| Damian738373738 explică (pentru supadeceapa):

Am vazut ca miai evaluat raspunsurile.ca fiind nefolositoare. De ce faceti asta. Oare ce ve-ti spune cand va veni ziua judecații, si Domnul Iisus va va judeca dupa faptele voastre. Ce ve-ti spune cand ve-ti vedea fața Domnului Iisus si semnele rastignirii care sa rastignit pentru pacatele noastre. De ce îl Huliți pe Domnul Iisus ce aveți cu el de nu vreți sa credeti in el. De ce Aveti tot felul de Dumnezei in cap care nu au legatura cu Adevarul. Chiar asa a ajuns Romania asta. Chiar in halul asta au Ajuns Romanii de se inchina Satanei. De ce sunteti atat de slabi de il lasati pe Satana sa va castige sufletul prin necredinta.

| RAY a răspuns (pentru Damian738373738):

Care dumnezeu omule? ce legatura are diavolul =un mit romanesc cu satana din mitul evreiesc? tu stii ce inseamna diavol in latina?

| RAY a răspuns (pentru Damian738373738):

Iar incepem cu fantezile voastre in care noi atei ardem pe vechi, iar cu amenitari, gandire primitiva de copil de 3 ani, da ne este frica de iisus = krishna

| Damian738373738 explică (pentru doctorandus):

Tu crezi o haita de lupi Adica pe oameni care si ei la randul lor au pacate, sau crezi in Domnul Iisus care este fara pacat si a murit pentru pacatele noastre.

| RAY a răspuns (pentru Damian738373738):

Nu a murit bre,pentru ca e zeu,zeii nu mor, orice indiot stie asta, practic zeul tau inventat de pavrl din alte mituri a murit, wow, cine naiba la inviat aaa singur sa inviat misto

| doctorandus a răspuns (pentru Damian738373738):

Vorbesti din ce NU stii. Nimeni nu poate sti adevarul despre Dumnezeu, deci este inutil sa te mai scremi pe tema asta.

| doctorandus a răspuns (pentru Scarbo):

A nu putea pricepe ca teologia creștină este o credință subiectivă este un handicap mental grav. Este vorba de avea creierul atât de afectat încât subiectul nu mai dispune de theory of mind.

| Damian738373738 explică (pentru RAY):

Intr-o zii îti vei aduce aminte de ce ti-am spus. Îți vei aduce aminte cum l-ai respins pe Domnul Iisus,.ca el a murit pe cruce pentru.ca tu sa fii mantuit, si tu iei numele Domnului Iisus in batjocora. Va veni ziua cand vei regreta cele spuse aici.

| RAY a răspuns (pentru Damian738373738):

Stim povestea asta, stai dumnezeul asta evreiesc este impartit in 3 =zici ca e o shorma sau cafea 3 in 1

dumnezeu evreiesc =nu am nici un copil, mesia este doar un profet, inca nu a venit
dumnezeu islamic =iisus este un profet
dumnezeul crestin =da am trimis un copil, pardon mam trimis pe mine si mam sinucis

cool 3 dumnezei =3 variante diferite, ai grija sa nu dai de dumnezeul evreiesc, islamic ca ala te va baga in iadul vesnic

| doctorandus a răspuns (pentru Damian738373738):

Dupa cum scrii, nu esti roman.