| Toluk19 a întrebat:

Iisus shia dat viata pentru pacatele noastre, va inchipuiti ce mila are EL? Si cit de tare ne iubeste?

25 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Îmi dau seama cât de tare ne iubeşte, din moment ce lasă pe lume deşeuri agramate.
Ne iubeşte cum iubesc şoferii de tir prostituatele.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Atunci de ce a trişat şi a înviat?
Tu uiţi că zeul tău e atotputernic şi poate suporta orice durere fără grijă, aşa că vă rog creştinilor, nu mai mâncaţi aşa mult cu lopata.

| Bogdanux a răspuns:

Pentru pacatele mele si-a dat Buddha viata.

| Toluk19 explică (pentru Bogdanux):

Iisus e singura speranta, singurul Adevar, singura Cale!

| Popcorncubranza a răspuns (pentru Toluk19):

Cum sa fie singura cale?! Numa cand ies din bloc pot sa o iau in 3 directi diferite.

| RetardedRacoons a răspuns (pentru Toluk19):

Iisus e singura speranta, singurul Adevar, singura Cale!"

Nu-i adevarat, mai e si Dan Diaconescu cu partidul poporului.

| n0matterman a răspuns:

Go shoot yourself.

| Filip23 a răspuns:

Aceasta intrebare e esenta credintei crestine. Pastreaza-ti simplitatea si ignora rautatea!

| DorelSudoru a răspuns:

laughingE nemuritor, asa zisul iisus isi da viata in fiecare zi
Va fraierit prostu'

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns (pentru TutacBogdan):

Nu mai scrie cu majuscule, imi deranjeaza privirea.Si oricum, nu cred ca stii ce e aia pocainta cu adevarat

Răspuns utilizator avertizat
| Zenicide a răspuns:

Iubirea adevarata nu are conditii.

| Bogdan727 a răspuns:

Asa ai mare dreptate si chiar daca avem vreun necaz nu trebuie sa uitam ca el ne iubeste si ne ajuta.

| sabin89 a răspuns:

Nu si-a dat viata, i-a fost luata. Nu s-a dus el sa-i roage pe aia: bai, va rog omorati-ma! A fost prins, judecat si executat. Ce-i asa greu de inteles?

| Gnomic a răspuns:

E un lucru doarte frumos din partea ta sa vb asa despre Iisus, cred ca putini sunt cei care se gandesc la asta

| Archdaemon a răspuns:

Eu nu am fost acolo sa il vad pe cruce...

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Eu nu voi face comentarii sarcastice cu privire la gramatica ta. Iti inchipui ce mila am si cat de mult te iubesc?

| AndiNyctophilia a răspuns:

Nu exista cuvinte pentru ce a facut Elhappy

| cristi13 a răspuns:

Da frate ai dreptate! Dar stii la ce ma gandeam? Iisus asta e cumva EMO? Pai ce dracu' moare asa doar pentru noi?
Daca exista asa ceva si eu credeam in el nu? Teoretic vorbind...big grin

Răspuns utilizator avertizat
| cristi13 a răspuns (pentru TutacBogdan):

Ce sa fac ma? Glumesti nu? E gay sau cum..."ma iubeste", ca altfel nu-mi explic! laughing)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mia iertat pacatele daca eu nu eram nascut? cat de limitat mintal trebuie sa fi sa nu observi asta