| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Goliat avea nevoie de scutier? Ca doar lupta corp la corp. Cine are nevoie de scutier?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Avea zile cand nu avea chef sa lupte si ii baga pe altii la inaintarewinking

| Lukasssz a răspuns:

Cine sunt astia?

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns:

Guvernul pesede are NEVOIE de scutieri, sa stea in Piata Victoriei si sa bata protestatari in genunchi si cu mainile in sus

| DarthNiger a răspuns:

Scutierul are rolul de a avea grija de armele si in general, echipamentul unui cavaler.

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns:

Sa nu uitam că David și frați sai și alții din seminția lui Beniamin se foloseau de mâna stângă ca sa arunce cu piatra ( prastie) nusj cum ii zice in alți termeni... Nu la întâmplare se duce David la rău după pietre... De aici poți deduce că acest Goliat avea nevoie de scut pentru a se apăra și de la distanță

Răspuns utilizator avertizat