| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce in Biblie zice ca numai femeile pot sa fie sterpe?

16 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

Nu cred să fi găsit scris că "NUMAI" femeile...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu multe poți să vreai...
Afirmația ta din întrebare este falsă. Ăsta este răspunsul la întrebarea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deja te repeți și cerșești răspunsuri repetare - dacă ai citi doar despre femei nu înseamnă că Biblia susține că " numai" femeile...

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Of! tu in intrebarea ta susții că Biblia afirmă că sterpe pot fi doar femeile.
Ți-am explicat - faptul că menționează câteva cazuri unde problema era la femei nu înseamnă că susține imposibilitatea sterilității la bărbați.
E clar sau tot nu?

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu m-ai repet a treia oară.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Delirezi

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

In postare afirmai că Biblia ar susține că doar femeile pot fi sterpe.
Ți-am explicat că nu e așa. Nu afirmă că " doar" femeile. Faptul că relatează câteva cazuri cu ele nu înseamnă " doar".
Până aici e clar sau sa mai repet o dată?
Dacă te interesează acest lucru referitor la bărbați - e deja altă întrebare. Și dacă nu știi răspunsul - posteaz-o.
Ce de fapt ai și făcut. Bravo. Chiar dacă ți-a luat cam mult timp până să ajungă la tine...

| AteuI a răspuns:

Moise si stiinta...

Răspuns utilizator avertizat