| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea face afaceri și e ahtiata după bani?
Nu ar trebui sa fie așa, în numele lui Iisus.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știi de ce le merge prost celor din America de Sud? Fiindcă în numele lui Isus biserica catolică conduce acolo.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu e nimic gresit cu a face afaceri

| flixbuster a răspuns:

Cica un copil, dupa predica de duminica, se duce la preot si il intreaba: parinte, daca Dumnezeu sta in ceruri, de ce are nevoie de biserici pe Pamant? Preotul se suceste, se gandeste, se mai suceste, se mai gandeste si la urma ii raspunde copilului: auzi, fiule, Dumnezeu sta in ceruri dar afacerile si le conduce de pe Pamantwinking