| Ciucalatabuna a întrebat:

De ce marii oameni ca Einstain, Newton, Edison, Petre Tutea, Traian Basescu si Emil Ciran au fost atei?

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciucalata buna? becul nu a fost inventat de einstein.gravitatia nu a fost inventata ci descoperita, nu edison a scris relatia respectiva cred ca-i confunzi pe cei doi si emil ciran este cioran pezevenchiule.

| cristi202 a răspuns:

Esti tare! Din 6 oameni adusi in discutie, eu stiu ca cel putin 3 au fost credinciosi, au crezut intr-o divinitate.
Nu ai nimerit-o deloc cu Petre Tutea, care a fost un filozof crestin si spunea atit de frumos: „ Fără Dumnezeu omul rămâne un biet animal raţional şi vorbitor, care vine de nicăieri şi merge spre nicăieri. "
Cit despre Newton, iti dau cu copy-paste ce scrie pe monumetul lui din Westminster: "Interpret sîrguincios, înţelept şi corect al naturii şi al Sfintelor Scripturi. Prin filozofia sa, el a afirmat măreţia lui Dumnezeu cel Atotputernic, iar prin caracterul său, exprima simplitatea evanghelică".
Einstein: "Stiinta fara religie e schioapa, iar religia fara stiinta este oarba". Deci care e treaba cu ateismul?

| 3xfemeie a răspuns:

laughing))))) Nici nu le scrii numele corect, nici nu stii ce au facut!
Esti super tare! Si cum era aia cu " Basescu a scos Romania din criza"?
Pun pariu ca nici nu stii ce este un ateu!
Sau poate imi explici cu engleza ta de balta!

Răspuns utilizator avertizat
| Chαяtreux a răspuns:

Einstein credea in Dumnezeu. Ba chiar la scoala, cand un profesor i-a spus ca nu exista Dumnezeu pentru ca nu l-a vazut nimeni, el a spun: Pai nici mintea dumneavoastra nu este ceva care sa se vada. Asta inseamna ca nu exista, corect?

| CannbalCorpse a răspuns:

Petre Tutea nu a fost ateu, el a urat ateii! Un citat,, Ateii sunt nascuti sa moara,,,, Cand vorbesc cu un ateu parca as vorbi cu usa.,, Documenteaya.te inainte sa postezi ceva...

| Ame25 a răspuns:

Einstein si basescu? raised eyebrows

| crestiniromani a răspuns:

rolling on the floor)))) esti destept pusca...cine ti-a zis despre asa ceva?