| RAY a întrebat:

De ce mint sectanctii in halul asta? Nu e pacat sa minti? In ce carte a evolutiei scrie asa ceva?

Evoluția ateistă spune că nu există Dumnezeu și că viața a apărut în mod natural din elemente de bază preexistente fără viață, sub influența legilor naturale (cum este gravitatea etc.), cu toate că originea acestor legi naturale nu este explicată. Creația specială spune că Dumnezeu a creat în mod direct viața, fie din nimic, fie din materiale preexistente.

https://www.gotquestions.org/Romana/evolutia-teista.html

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Atunci ce scrie in cartea evolutiei despre aparitia vietii?

| RAY explică (pentru mentholinks):

Clar nici tu nu ai habar de evolutie

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Pai si de ce nu ma lamuresti tu daca stii? Pui intrebari de parca toti ar trebui sa cunoastem totul despre evolutie.