| Alex a întrebat:

De ce musulmanii nu il considera Fiul Lui Dumnezeu pe Iisus Hristos?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca ei nu pot sa inteleaga ca Domnul Isus a fost conceput de la Duhul Sfant intr-un mod miraculos. Ei spun ca este o blasfemie la adresa lui Dumnezeu sa spui ca Dumnezeu ar fi intretinut relatii intime cu Fecioara Maria.

Răspuns utilizator avertizat
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Că sunt musulmani / că sunt islamici și nu sunt creștini!
Numai în creștinism, Iisus Hristos, este Dumnezeu și copil de Dumnezeu.(
„Fiul Lui Dumnezeu", cum ai explicat tu. )

| danay72 a răspuns:

Pentru ca ei nu se bazeaza pa Biblie ci pe coran, ei cred in Mohamed si Alah.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Ei cred ca Iisus Hristos este un profet al lui Dumnezeu, nu fiul lui

| haryH a răspuns:

BUda = hristos la ei