| Alex a întrebat:

De ce evrei si musulmani nu considera ca Iisus Hristos este Fiul Lui Dumnezeu?

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pentru ca biblia lor nu e biblia noastra daca e sa particularizam. Ei au alte crezuri despre Dumnezeu.In religia islamica nu exista Isus, la ei se considera ca Dumnezeu a vorbit cu Mohamed prin intermediul ingerului Gabriel.Gasesti mai multe aici.Bafta!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Coran

| Hombre a răspuns:

Pentru simplu fapt ca nu este. Isus este evreu si evrei nu cred povestea asta, absurditatea este ca tocmai noi credem de parca nu avem si noi povestile noastre, "Ursul pacalit de vulpe" sau "Alba ca Zapada".